Jak zaprojektować wygodną w użytkowaniu kuchnię?

Kuchnia powinna być miejscem, gdzie gotowanie czy przygotowywanie potraw przychodzi z łatwością. Odpowiednia aranżacja takiej przestrzeni jest kluczowa. Wśród wielu możliwości na aranżację, warto wykorzystać meble modułowe. To gotowe kolekcje meblowe, składające się z kilkunastu lub kilkudziesięciu elementów. Pozwolą one na wykreowanie wspaniałej i praktycznej kuchni.

Czym są meble modułowe i czy są one drogie?

Meble kuchenne modułowe to gotowe kolekcje meblowe, wykonywane z płyt meblowych. Kolekcje takie są przystępne cenowo, a duża różnorodność elementów w zestawach pozwala na dopasowanie mebli do konkretnych wnętrz czy aneksów. Meble modułowe tworzone są z trwałych płyt meblowych, odpowiednio zabezpieczonych przed wilgocią, ścieraniem, wnikaniem brudu. Wierzch płyt pokrywają laminaty i dekory, które nadają im estetyki i pozwalają na zaaranżowanie przestrzeni w konkretnym stylu. Meble modułowe to przede wszystkim szafki stojące i wiszące, jak również słupki, regały i witryny. W kolekcjach nie mogło zabraknąć również miejsca na elementy pod zabudowę sprzętów AGD, takich jak zmywarka czy lodówka. Meble modułowe uzupełniane są o markowe akcesoria, takie jak prowadnice kulkowe z hamulcem czy ciche zawiasy. Dzięki nim codzienne korzystanie z kuchni jest jeszcze przyjemniejsze.

Modne meble kuchenne

Jakie meble do kuchni wybrać, by miejsce to było modne? Aranżując kuchnię, warto zwrócić uwagę na najnowsze trendy i wykorzystać je. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble nowoczesne, o gładkich i lśniących frontach, ale też meble loftowe, w których łączy się gładkie stonowane kolorystycznie fronty z dekorami imitującymi naturalne drewno. Chętnie wybierane są też kuchnie angielskie, w których drobne detale tworzą uroczy klimat: stylizowane uchwyty, przeszklone witryny.

 

zobacz wiecje zobacz wiecje zobacz wiecej