Kuchnia połączona z salonem?

Współcześnie bardzo popularna jest aranżacja kuchni otwartej z salonem. Zdobywa ona coraz więcej zwolenników. Styl nowoczesny charakteryzuje łączenie przestrzeni pokojowych oraz przestronność. Ponadto wszelkie urządzenia kuchenne są zabudowane, co znacznie podwyższa walor estetyczny pomieszczenia. Dlaczego i czy warto zdecydować się na zastosowanie takiego rozwiązania?

Zalety otwartej kuchni

Decydujące się na połączenie kuchni z salonem zyskamy efekt wizualnego powiększenia pomieszczenia co wpłynie na przestronność mieszkania lub domu. Otwarta przestrzeń pozwoli członkom rodziny na spędzanie wspólnego czasu podczas wykonywania obowiązków – bowiem rodzice mogą przygotowywać posiłek a dziecko w salonie lub jadalni odrabiać zadanie domowe. Ponadto podczas wizyty gości możemy uczestniczyć w rozmowie przygotowując poczęstunek.

Wady

Decydując się jednak na urządzenie otwartej kuchni warto wziąć pod uwagę fakt, że będzie ona stale widoczna. Posiada to jednak swoje zalety, gdyż mobilizuje domowników do utrzymywania czystości w pomieszczeniu. Problematyczne może być także rozprzestrzenianie się kuchennych aromatów. Pomimo zastosowania wentylacji zapachy i opary będą rozprzestrzeniały się po salonie. Ponadto kuchnia połączona z salonem wymaga zaopatrzenia ją w nowoczesne meble kuchenne, ponieważ będą one widoczne z pokoju dziennego. Warto więc zainwestować w ten element wyposażenia, aby kuchnia wraz z salonem tworzyły reprezentacyjne pomieszczenie naszego domu.