Urządzamy nowoczesny pokój dzienny w bloku

Pokój dzienny w bloku bardzo rzadko pełni tylko funkcję salonu. Najczęściej pełni kilka bardzo od siebie różnych funkcji. Nie to jest jednak największym wyzwaniem, gdy chcemy urządzić go tak, aby był to nowoczesny pokój dzienny w bloku. Wyzwaniem jest to, że do dyspozycji mamy najczęściej mocno ograniczoną przestrzeń. Urządzenie nowoczesnego pokoju dziennego na małej przestrzeni tak, aby był on nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim funkcjonalny jest zadanie naprawdę bardzo trudnym.

 

Nowoczesny pokój dzienny w bloku powinien być jasny

Urządzając nowoczesny pokój dzienny w bloku pamiętajmy o tym, aby było w nim możliwie jak najbardziej jasno. Dlatego wybierając kolor farb postawmy na te jasne. Wciąż na topie są białe ściany. Gdy mamy do dyspozycji naprawdę małą przestrzeń możemy postawić nie tylko na białe ściany; dobrze sprawdzają się także szarości (ale tylko jasne odcienie) i błękity. Zaletą jasnych barw jest także to, że optycznie powiększają one przestrzeń; sprawdzają się więc doskonale, gdy urządzamy bardzo mały pokój. O ile jest to możliwe zrezygnujmy z zasłon w oknach: im więcej naturalnego światła, tym lepiej. W pokoju, którego powierzchnia jest ograniczona sprawdzą się stoliki ze szklanym blatem.

 

Jakie oświetlenie sprawdzi się najlepiej?

Właściwie dobrany rodzaj oświetlenia bardzo mocno wypłynie na nasz nastrój. W pokoju dziennym, który musi pełnić kilka funkcji jednocześnie niezbędne jest zastosowanie kilku różnych rodzajów światła. Jeśli pokój pełni funkcję jadalni to koniecznie nad stołem powinny znaleźć się lampy wiszące. W strefie wypoczynku przyda się duża lampa podłogowa. Przyda się również światło ogólne, które doskonale oświetli cały pokój. Wyjątkowy nastrój pomogą na wyczarować podświetlone meble czy obrazy. Do takiego oświetlenia doskonale sprawdzą się taśmy LED.

https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy-na-motocykl/ https://beesafe.pl/porady/zdane-prawo-jazdy/