Wiosenne inspiracje i pasujące do nich meble ogrodowe

Wiosna w pełnym rozkwicie. Świat ogrodowy staje się wielokolorowy i wielowymiarowy. W takim miejscu można się zakochać, dosłownie i w przenośni. Ale jak taki wiosenny ogród zjawiskowo umeblować? Już odpowiadamy! Oto meble ogrodowe, które nie tylko na wiosnę zaczarują rozmaite zakątki, altanki, zakamarki, tarasy widokowe czy kamienne placyki.

Postawmy na biel, czyli impresjonistyczne zakątki z meblami ogrodowymi

Meble ogrodowe, które doskonale przystają do wiosennych inspiracji, to na pewno białe meble drewniane czy technorattanowe. Te ostatnie okazują się w dodatku nad wyraz funkcjonalne i solidne, a przy tym designerskie. Efektowne kolekcje białych mebli technorattanowych (i nie tylko) znajdziemy tutaj: gardenspace.pl.
Białe kwiaty to elementarna ozdoba wiosennych i letnich ogrodów. To pachnący jaśminowiec, urocze róże polne w rustykalnym zakątku czy dostojne, białe róże rabatowe. To kwitnące wczesną wiosną drzewa owocowe, a także kwiaty kasztanowca czy wakacyjne akacje. To impresjonistyczny obraz ogrodu, którego integralną częścią staną się białe meble zewnętrzne.

Na brązowo, czyli rustykalne zakątki z meblami ogrodowymi

Nowatorski technorattan daje sporo możliwości, także stylistycznych. Przekonamy się o tym, wybierając do własnego ogrodu brązowy zestaw mebli technorattanowych. Przepięknie zaprezentuje się on na przykład na tle wiosennej łąki kwietnej czy na rustykalnej werandzie drewnianej, którą wiosną i latem pokolorują rodzime kwiaty w glinianych pojemnikach czy rattanowych koszyczkach.

Wiosenny ogród w rattanie, czyli klasyka mebli ogrodowych

Wiosną wybieramy chętniej formy lekkie i naturalne, do których z pewnością zaliczymy meble rattanowe. Do wyboru mamy kolekcje oparte na tradycyjnym wzornictwie, jak i te poddane nowoczesnej reinterpretacji. Śliczne meble z rattanu to doskonały komponent wiosennego ogrodu.