Wyposażenie niewielkiego mieszkania

Niewielkie mieszkania blokowe są jednymi z najpopularniejszych w Polsce – rodziny trzyosobowe chętnie wybierają mieszkania do 50 metrów kwadratowych. Urządzenie takiego metrażu nie jest trudne, jednak konieczne jest uważanie na pułapki – ich efektem może być brak funkcjonalności mieszkania!

Podstawą jest dokładnie wymierzenie mieszkania i zwrócenie uwagi na wszelkie wnęki oraz załamania. Nierzadko w mieszkaniach z wielkiej płyty zdarza się, że ściany mogą okazać się nierówne. Warto wziąć to pod uwagę podczas wybierania mebli, szczególnie tych na wymiar. Istotne jest również określenie, czy konkretne pomieszczenie (np. salon) ma spełniać podwójną rolę, np. pokoju dziennego i sypialni. W takiej sytuacji konieczne jest dobranie mebli wielofunkcyjnych.

Meblowanie salonu, kuchni, pokoju dziecka…

W poszukiwaniu mebli najczęściej wybieramy się do stacjonarnych sklepów meblowych. Świetną alternatywą jest jednak wykorzystanie sklepów internetowych, oferujących znacznie szerszy asortyment, a przede wszystkim: niskie ceny. Skorzystanie z możliwości, jakie dają sklepy internetowe to również możliwość oszczędności czasu – ofertę przeglądamy z wysokości naszego ulubionego, domowego fotela. Co znajdziemy w sklepach internetowych? Przede wszystkim komplety wypoczynkowe, fotele tapicerowane, sofy, pufy, siedziska i wiele innych.
Zaletą skorzystania ze sklepu internetowego jest również dostawy pod same drzwi – sami określamy rodzaj dostawy oraz wskazujemy adres. Większość sklepów umożliwia pomoc we wniesieniu mebli na piętro.
Kupno mebli w sieci podlega takim samym zasadom jak w sklepach stacjonarnych – klient ma możliwość zwrotu do określonego terminu bez podania przyczyny. Oferowane produkty objęte są także gwarancją: w razie usterki klient może zareklamować zakupiony produkt.