Wyposażenie przedpokoju – jak zrobić to dobrze?

Przedpokój uważany jest za mało atrakcyjną część mieszkania czy domu. Niewielkie i problematyczne rozmiary sprawiają, że najczęściej stawiamy tam jedną lub dwie szafki, wieszak, lustro i doprowadzamy światło. To błąd, gdyż również przedpokój może okazać się atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny. Od czego zacząć?

Z pewnością istotne jest krytyczne przyjrzenie się temu pomieszczeniu i określenie jego wad. Znając słabe punkty pomieszczenia znacznie łatwiej będzie nam dobrać odpowiednie meble i dodatki. Problemem każdego przedpokoju jest brak naturalnego światła – powinniśmy więc zadbać o to, aby pomieszczenie było rozświetlone. W tym celu warto wykorzystać podwieszany sufit i żarówki ledowe o chłodnym kolorze. Unikajmy pojedynczego oświetlenia o ciepłym odcieniu. Ściany pomalujmy na jasny kolor. W sklepach z farbami dostępne są produkty z dodatkowymi drobinkami odbijającymi światło.

Jakie meble do przedpokoju?

Niewielka powierzchnia przedpokoju sprawia, że nie mamy wielkiego wyboru podczas meblowania. Wśród niezbędnych elementów (szafka na buty, lustro, wieszak) warto jednak poszukać takich produktów, które podniosą estetykę pomieszczenia. Oryginalne i ciekawe produkty znajdziemy w sklepach meblowych oraz pracowniach artystycznych. Szafki mogą być tworzone z klasycznego drewna, płyt MDF. Wybierając szafkę warto pomyśleć także o tym, aby pasowała ona do innych elementów, np. wieszaka. Kupno wieszaka także może okazać się przygodą – w sieci znajdziemy oryginalne wieszaki w kształcie np. drzew. Wybór lustra także nie jest oczywisty – zrezygnujmy z ciężkich ram. Postawmy na lekkie wizualnie lustra, najlepiej z subtelną ramką w jasnym kolorze. Dzięki temu pomieszczenie stanie się przyjemniejsze. Wśród innych ciekawych dodatków warto wymienić stojak na parasole oraz wieszak na klucze domowników.

meble ogród figurka drewniana drewno ozdoba