4 sposoby na optyczne powiększenie salonu

Mając do dyspozycji ograniczone środki często decydujemy się na mieszkanie o niewielkim metrażu i kameralnym charakterze. Chcielibyśmy jednak zachować w nim komfortowe poczucie przestrzeni. W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam sprytne rozwiązania mające na celu optyczne powiększenie wnętrza. Poniżej przedstawiamy 4 sprawdzone rozwiązania, które na mam w tym pomogą.

1. Kuchnia z salonem

Jednym z częstym sposobem na powiększenie salonu jest otwarta kuchnia na salon własnie. Połączenie tych dwóch powierzchni użytkowych gwarantuje kilka dodatkowych metrów czy też więcej miejsca na jadalnie.

2. Lustra we wnętrzu

Lustra, które zazwyczaj używane są do przeglądania i oceny wizerunku, potrafią zdziałać cuda aranżacyjne w naszych wnętrzach. Powieszenie odpowiedniego lustra to jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na powiększenie optyczne salonu. Dobrze zawieszone multiplikują przestrzeń i doskonale sprawdzają się jako drzwi szaf. (Sprawdź – http://kraktrans.pl/lustra/)

3. Wysoki połysk na froncie

Fronty szafek pokryte lakierem na wysoki połysk również powiększają optycznie pomieszczenie. Odbijające się od takich frontów światło, powoduje, że pomieszczenie jest jaśniejsze, przez co wydaje się większe. Decydując się na taki krok, warto pomyśleć o różnych odcieniach szarości, uniwersalnej beli bądź modnych ostatnio beżach.

4. Motyw głębi

Mowa tutaj o fototapecie, jest to wciąż nowatorski pomysł, znajdujący jednak coraz częstsze zastosowanie w polskich domach. Ilość motywów i dostępnych wzorów może przyprawić o zawrót głowy, dodatkowym atutem jest możliwość stworzenia fototapety zgodnie z projektem klienta czy indywidualny dobór pod projekt kuchni. Dobrze dobrany i wykorzystany efekt głębi łączy się z innym efektem tzw. efektem „Wow”.

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-holowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/ https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-poza-miejscem-zameldowania/