Budujesz basen w ogrodzie? Sprawdź, z jakimi kosztami będziesz musiał się liczyć

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego basenu w ogrodzie. To może być wspaniałe miejsce, które pozwoli Ci w przyjemny sposób spędzać gorące dni, ciesząc się wodą i prywatnością. Z pewnością, ogrodowe baseny Starpool-Unipool.pl dodają niepowtarzalnego charakteru, elegancji i prestiżu każdej posiadłości. Niestety, jest to jednak dość drogie rozwiązanie. Sprawdź, z jakimi wydatkami będziesz musiał się liczyć, jeśli zdecydujesz się na budowę basenu w ogrodzie.

Koszt budowy betonowej niecki

Na sam początek należy wziąć pod uwagę koszt budowy basenowej niecki. Ten może się bardzo wahać. Jeżeli możemy sobie pozwolić na większy wydatek, dobrym pomysłem będzie wykonanie betonowej płyty dennej. Taka płyta pozwoli na zbudowanie dużego basenu, w którym da się trenować pływanie. Alternatywą dla zbrojonego betonu mogą być niecki prefabrykowane, które bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku nieco mniejszych basenów. Niektórzy producenci zapewniają, że można je demontować i przenosić w inne miejsce, jednak bezpieczniej będzie traktować je jako stacjonarne.

Koszt zestawów basenowych

Niecka będzie musiała zostać przykryta – płytkami ceramicznymi lub specjalną folią PCV. W basenie będą musiały zostać zamontowane pompy i filtry. Spójrzmy, jak prezentują się przykładowe koszty różnego rodzaju zestawów basenowych: porównajmy stosunkowo tani i drogi.

W tańszym wariancie dostaniemy prefabrykowaną nieckę o niewielkich wymiarach: 4,0 x 6 x 1,5 m. Tego rodzaju nieckę możemy umieścić w wykopie, wykończona jest folią z PCV. Koszt to ok. 30 tys. zł – zauważmy, że zestaw ten nie zawiera filtrów ani pompy, dlatego warto dokupić je dodatkowo, w przeciwnym razie dbanie o higienę może być uciążliwe.

Droższy wariant to duży zestaw basenowy: niecka ma wymiary 10 x 5 x 1,5 m. Wykonana została ze zbrojonego betonu,uszczelniona basen wykończony jest płytkami ceramicznymi, schody wykończone zostały ceramiką. W skład zestawu wchodzą również układ filtrujący, urządzenie do automatycznego płukania, automatyczne dozowanie środków chemicznych, stanowisko masaży i przeciwprąd.

Przykłady te służą jedynie pokazaniu rozpiętości cenowych, warto szukać rozwiązań pośrednich, optymalnych dla naszych potrzeb.