Czy okna mogą być powodem niskiej temperatury w mieszkaniach?

Wraz z nadejściem jesieni musimy przygotować się na znacznie obniżenie temperatury. Mieszkańcy domów jednorodzinnych przygotowują się na to zawczasu, kupując materiały grzewcze, takie jak węgiel, flot czy eko groszek. W przypadku mieszkańców mieszkań blokowych sprawa jest znacznie prostsza – czynsz obejmuje ogrzewanie centralne, a nad sprawnością kaloryferów czuwają przede wszystkim pracownicy spółdzielni. Zdarza się jednak, że nawet rozgrzane kaloryfery nie mogą ogrzać mieszkania. Jak to możliwe?

Najczęściej spotykanym problemem w przypadku niskiej temperatury w mieszkaniach są nieszczelne okna. Szczególnie w przypadku starego budownictwa kłopot ten narasta właśnie jesienią i zima. Nieszczelne, stare okna przepuszczają nie tylko chłodne podmuchy wiatru, ale i umożliwiają skuteczne uciekanie ciepła na zewnątrz. Zazwyczaj winą obarczamy sparciałe uszczelki – po wielu latach sztywnieją one, kruszą się. Jednak to nie tylko uszczelki mogą okazać się powodem chłodu – w przypadku starej stolarki okiennej wiele ram okiennych minimalnie kurczy się, gdyż drewno nie zostało odpowiednio spreparowane.

Rozwiązanie problemu? Nowe okna!

Na szczęście większość spółdzielni mieszkaniowych oferuje możliwość refundacji wymiany okien w mieszkaniach. W sklepach ze stolarką okienną znajdziemy nowoczesne okna plastikowe oraz wykonane z połączenia plastiku i drewna.
Szukaj wysokiej jakości okien na okna-internorm.pl