Jak dobrać wyposażenie do łazienki?

Dobranie odpowiedniego wyposażenia do łazienki to zadanie, które wymaga posiadania odrobiny zmysłu estetycznego i pomysłu na urządzenie tej części mieszkania. Często zadawanym pytaniem jest to, jak dobrać łazienkowe wyposażenie do łazienki w taki sposób, żeby wszystko pasowało do siebie idealnie.

Jak dobrać wyposażenie do ścian łazienki?

Wyposażenie łazienki należy w pierwszej kolejności dobierać do wykończenia ścian. W dzisiejszych czasach ściany łazienek wykłada się nie tylko tradycyjnymi płytkami ceramicznymi, choć w dalszym ciągu są one bardzo popularne i na rynku oferowana jest ogromna ich różnorodność. Coraz częściej stosowane są również takie materiały jak kamień, specjalnie preparowane drewno, terakota i wiele innych.

Sprzęty w łazience powinny w jakiś sposób korespondować z materiałem, który posłużył do wykończenia ścian – zarówno pod względem faktury, jak i koloru. Aby jednak uniknąć przesytu, najlepiej jest tu stosować zasadę kontrastu. Jeżeli ściany są wzorzyste, to poleca się wyposażyć łazienkę w sprzęty gładkie i w jasnych kolorach. Doskonale sprawdzi się na przykład ceramika Deante. W przypadku jednolitych ścian można pozwolić sobie na eksperymentowanie z innymi materiałami.

Jak dobrać sprzęty w zależności od wielkości łazienki?

Elementy wyposażenia łazienek powinny być dobrane również do wielkości łazienki. W przypadku dużych przestrzeni można pozwolić sobie na rzeczy takie jak wolnostojąca wanna, otwarty prysznic, czy spore umywalki. W małych łazienkach o wiele lepiej sprawdzają się sprzęty w zabudowie.

Ceramika Deante dostępna jest w wielu wariantach i stylach, dzięki czemu można dobrać ją praktycznie każdej przestrzeni. Warto zwrócić również na światło w łazience. W przypadku oświetlenia naturalnego (duże okno), wato wykorzystać tę zaletę, używając takich sprzętów, które będą dobrze współgrały ze światłem dziennym. W przypadku oświetlenia sztucznego należy pamiętać, że łatwiej dostosować światło, niż całe wyposażenie.

Czy wszystko zawsze musi idealnie pasować?

Łazienki projektuje się najczęściej w ten sposób, by wszystkie elementy pasowały do siebie możliwie jak najlepiej. Uzyskuje się w ten sposób przestrzeń jednolitą stylistycznie. Czy jednak wszystko musi zawsze do wszystkiego pasować?

Okazuje się, że nie. Urządzenie łazienki w stylu eklektycznym, czyli takim, który umiejętnie łączy w sobie elementy innych stylów może dawać zaskakująco pozytywne rezultaty. Połączenie nowoczesnej ceramiki Deante z lustrem o klasycznym wyglądzie może być nieco zaskakujące, ale na pewno przyciągnie uwagę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika Deante.