Jak powstaje nowoczesny design

Design to projektowanie. Czym jest ono dzisiaj w odniesieniu do przedmiotów codziennego użytku? Jak stworzyć piękny przedmiot? Co w ogóle oznacza dla nas piękno? Jakie rzeczy uważamy za piękne? Odpowiedź na te wszystkie pytania musi znać osoba zajmująca się projektowaniem przedmiotów, które nas otaczają.

Piękno to prostota

Obecnie za piękne i nowoczesne przedmioty uznaje się takie, które cechuje prostota. Odrzucamy nadmierną dekoracyjność i przerost formy nad treścią. Ważny jest sam materiał. Dobre rzeczy bronią się same. Projekt ma wydobyć ich elementarne piękno. Uproszczenie. Minimalizm. Konstruktywizm. Na tym bazuje sztuka współczesna.

Piękno i funkcjonalność

Dobrze zaprojektowana rzecz powinna być wygodna tak jak życie współczesnego człowieka. Funkcjonalna i niewymagająca szczególnej pielęgnacji. Prosta w obsłudze. Uproszczenie zatem dotyczy nie tylko wyglądu, ale także sposobu działania.

Dobre wzory

Dobry projekt musi opierać się na dobrych wzorach. Przykładem takiego doskonałego wzoru jest krzesło czerwono-niebieskie Rietvelda, wymyślone równo sto lat temu, a prezentujące się jako wybitnie nowoczesny, wręcz awangardowy, przedmiot. Idealny design zatem oznacza uniwersalizm. Jest ponadczasowy.

Kursy Inventor

W dziale kursy Inventor, opracowanym przez CG Wisdom, znajdziemy interesujące kursy, które doskonale przygotują do samodzielnego wykonywania projektów 3D. Projektowanie i modelowanie 3D stanie się naszą mocną stroną. Zdobędziemy wiadomości i umiejętności, które pozwolą nam na tworzenie własnych projektów. Program Inventor pomoże wykonać idealny projekt idealnego przedmiotu. CG Wisdom proponuje kurs wykonany także z myślą o osobach, które od podstaw chcą nauczyć się projektowania 3D.