Jak przygotować pokój dla alergika?

Alergia to bardzo popularna, współczesna choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej osób. Można jednak z nią spokojnie żyć, pamiętać należy jednak o paru sprawach dotyczących miejsca, w którym przebywamy najdłużej, czyli naszego pokoju.

Jak urządzić pokój dla alergika?

Pierwszym miejscem, od którego powinniśmy zacząć, jest łóżko. Pościel w nim powinna być antybakteryjna oraz prana i wietrzona przynajmniej raz w miesiącu.

Kiedy urządzamy pokój alergika powinniśmy pamiętać, że zasłony, firanki i dywany gromadzą bardzo dużo kurzu, dlatego zaleca się niestosowanie grubych tkanin, takich jak ciężkie zasłony czy dywany z bardzo grubym włosiem. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie rolet lub żaluzji międzyokiennych, a w miejsce grubego dywanu chodnik.

Sprzątanie pokoju alergika powinno się odbywać co najmniej trzy razy w tygodniu, najlepiej przy pomocy odkurzacza wodnego lub z filtrem dla alergików.

Pokój powinien mieć jak najmniej mebli, a do wycierania kurzu powinno używać się specjalnych ściereczek i płynów antyalergicznych.

Znakomitym pomysłem jest używanie oczyszczacza powietrza.

 

Oczyszczacz powietrza w pokoju dla alergika

Wychodzi on naprzeciw oczekiwaniom osób uczulonych na działanie toksyn znajdujących się w powietrzu. Główne zadanie tych urządzeń to usunięcie z powietrza zanieczyszczeń powodujących uczulenia. Alergik musi być pod stałą opieką, jego stan zdrowia powinien być cały czas kontrolowany, gdyż na każdym kroku styka się z alergenami, które go uczulają i powodują reakcje alergiczne, dlatego też warto zastosować w domu oczyszczacze powietrza. Pamiętać jednak należy, że najlepsze efekty osiąga się stosując oczyszczacz na małej powierzchni, dlatego powinien on stać w pokoju alergika.

Z alergią można normalnie żyć. Możemy ją pokonać nie tylko lekami, ale też przy pomocy higieny codziennego życia. Ważne jest tylko przestrzeganie podstawowych zasad minimalizujących działanie alergenów. Zdrowe odżywianie, przebywanie w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach zmniejsza możliwość wystąpienia problemów związanych z alergią.

 

Artykuł powstał dzięki informacją zaczerpniętym z: https://higma-service.pl/oryginalna-oferta-dla-alergikow-sprawdz-wyposazyc-pokoj-hotelowy-juz-1-zl/.

Industrialna półka typu loft do łazienki Loftowy metalowy hoker barowy Industrialny hoker z oparciem do wyspy