Jak urządzić jadalnię?

Coraz częściej, szczególnie w domach jednorodzinnych, wraca się do poświęcenia jednego pomieszczenia na jadalnię. Najczęściej jest ona w bliskim położeniu kuchni – często stanowi jedno pomieszczenie, przedzielone wysoką szafką czy kontuarem.

Bez względu na rodzaj zabudowy jadalnia powinna być elegancka, szczególnie kiedy pragniemy przyjmować w niej gości. O jakich elementach musimy pamiętać?

Meble: krzesła, stół…

Wybierając stół musimy mieć świadomość, że z pewnością raz na jakiś czas przyjmować będziemy gości. W związku z tym warto zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczny stół dla 6 osób, czy też może stół rozkładany, który pozwoli usadowić jeszcze 2-4 osoby. Stoły tworzone są z litego drewna lub płyt drewnianych – wybór tworzywa będzie warunkował cenę i wagę mebla. Jeśli zależy nam na stole lekkim, który łatwo nam będzie przesuwać – postawmy na stół o blacie z płyty i nogach z litego drewna.
Niezwykle ważne są również krzesła. Zazwyczaj producenci proponują krzesła w jednym zestawie ze stołem, jednak nie ma konieczności ich kupna. Możemy samodzielnie wybrać te elementy, poszukując modeli zbliżonych do naszej wizji wnętrza. Jakie krzesła są najmodniejsze? Z pewnością krzesła pikowane do jadalni cieszą się największym zainteresowaniem. Miękkie, wygodne siedziska zapewniają komfort, oparcie pozwala na odciążenie pleców.

pulications.org uylerlake.com -escobar.com