Jak wybrać najlepsze stoły bankietowe?

Stoły bankietowe to niezbędny element wyposażenia każdej sali bankietowej i firmy organizującej spotkania okolicznościowe. Duży wybór stołów bankietowych sprawia, że każdy może znaleźć model, spełniający wszystkie oczekiwania, aby stół dobrze się prezentował i przede wszystkim był funkcjonalny. Na co zwrócić uwagę wybierając stoły bankietowe?

Stabilność

Stoły bankietowe powinny się odznaczać doskonałą stabilnością, a więc solidną konstrukcją. Częste i intensywne użytkowanie nie może sprawić, że stół zacznie się chybotać. Dodatkowo stabilny stół zapewni bezpieczeństwo gościom i przede wszystkim umożliwi ustawienie wielu potraw oraz zastawy stołowej. Ma to szczególne znaczenie na salach weselnych, ale i podczas organizacji imprez integracyjnych, gdzie goście co chwila siadają, wstają, odstawiają filiżankę lub talerzyk, opierają się itp. Stabilny stół bankietowy wytrzyma nawet bardzo rozbawione towarzystwo!

Jakość

Wysoka jakość materiałów i wykonania zapewnia łatwe utrzymanie stołów w dobrym stanie, konserwację i czyszczenie, co ma szczególne znaczenie nie tylko dla ich wyglądu, ale przede wszystkim trwałości. To oznacza, że dobrej jakości stoły bankietowe posłużą przez długi czas, mimo ich intensywnego użytkowania. Dobra jakość ma szczególne znaczenie w przypadku stołów składanych, których mechanizm narażony jest na częste używanie, a jego dobre wykonanie zapewni łatwe i szybkie składanie lub rozkładanie stołów w zależności od potrzeb.

Ma to szczególne znaczenie, gdy trzeba przygotować lub przetransportować większą ilość mebli. Stoły bankietowe z dobrych materiałów odznaczają się również wysoką odpornością na zabrudzenia, czynniki atmosferyczne i przypadkowe uszkodzenia, dzięki czemu można je wykorzystywać również podczas imprez plenerowych.

Funkcjonalność

Wybierając meble bankietowe warto postawić na funkcjonalność, która rozszerza możliwości ich stosowania wraz z rozwojem firmy. Dlatego ważne jest, aby stoły mogły być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a więc były odporne na czynniki atmosferyczne. Dodatkowym atutem będzie możliwość składania stołów, ułatwiająca ich transport i przechowywanie, gdy nie są potrzebne.

Rozmiar

Ważnym aspektem przy wyborze wszystkich mebli jest ich rozmiar, który należy dokładnie dobrać do ilości dostępnego miejsca i potrzeb. W przypadku stołów bankietowych, które mają być ustawione w konkretnym pomieszczeniu, należy po prostu dobrać ich rozmiar i ilość do wielkości pomieszczenia. Natomiast w przypadku stołów bankietowych, które będą ustawiane w różnych miejscach, najlepiej postawić na rozmiary uniwersalne.

Warto przy tym pamiętać, że stoły prostokątne pomieszczą więcej osób i dadzą możliwość tworzenia ciekawych aranżacji oraz większej ilości miejsc przy wspólnym stole poprzez ich łączenie. Stoły bankietowe okrągłe z kolei są bardziej eleganckie i świetnie się prezentują, ale zajmują więcej miejsca, więc nie sprawdzą się w mniejszych salach. Małe stoły bankietowe to też świetne rozwiązanie na imprezy plenerowe, gdyż łatwiej jest je ustawić.

zobacz https://beesafe.pl/porady/wymiana-swiec-zaplonowych/ https://beesafe.pl/porady/carpooling/