Jak zaaranżować małą łazienkę?

W twojej łazience brak przestrzeni z uwagi na niewielki metraż? Jeśli za każdym razem masz wrażenie klaustrofobii, pora na zmianę aranżacji. Sprawdź, jak zaaranżować małą łazienkę, by zyskała na przestronności.

Mała łazienka stanowi dla większości właścicieli spory problem w zakresie urządzania. Wymaga to sporej kreatywności, by niewielkie pomieszczenie zostało optycznie powiększone. Oto kilka zasad, którymi warto się kierować.

Ciekawe porady zaczerpnięte zostały z www.dom.pl/urzadzanie-wnetrz-wystroj/lazienka

Postaw na jasne kolory

Jeśli chcesz, by łazienka nabrała przestrzeni, zrezygnuj z ciemnych kolorów. Zapomnij o modnych szarościach czy graficie, stawiając przede wszystkim na biel czy jasny błękit. są to kolory, które optycznie powiększą przestrzeń, sprawiając że nabierze przestronności.

Wykorzystaj magię luster

Chcąc osiągnąć efekty powiększenia małej łazienki, wykorzystaj potencjał drzemiący w lustrach. Umieszczone na całej ścianie lub na jej większej części sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się przestronniejsze.

Zrezygnuj z wanny

Nawet jeśli w małej łazience znajdzie się miejsce na wannę, lepiej z niej zrezygnować. Wstawiając kabinę prysznicową, zyskasz na przestrzeni. Możesz wybrać taką, która pod względem rozmiaru stanowi kompromis między wanną a standardowym brodzikiem.

Dopasuj sprzęt pod kątem wielkości

W łazience sporą powierzchnię zajmuje pralka. Jeśli możesz, przenieś sprzęt do kuchni lub zdecyduj się na pralkę ładowaną od góry. Jest ona dużo węższa, dlatego będzie zajmować mniej miejsca.

Postaw na rozwiązania wielofunkcyjne

Chcąc oszczędzić przestrzeń w niewielkiej łazience, postaw na rozwiązania wielofunkcyjne. Przykłady to:
• szafka połączona z lustrem,
• umywalka połączona z szafką,
• grzejnik będący jednocześnie wieszakiem na ręczniki.

To wszystko sprawi, że łazienka nabierze większej przestronności mimo swojego niewielkiego metrażu.