Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Jakie możliwości stoją przed właścicielami tarasów, którzy pragną korzystać z nich od wiosny do wczesnej jesieni? Współcześnie producenci mebli i dodatków ogrodowych mogą zaproponować nam wiele interesujących propozycji. Jedną z nich jest tarasola. Czym są tarasole, jak są konstruowane i czy mogą podnieść poziom naszego komfortu?

 

Tarasola dopasowana do naszych potrzeb

Tarasola to nowoczesne zadaszenie tarasu, które uchroni nas nie tylko przed palącym słońcem, ale również przed niespodziewanym deszczem. Obecnie producenci takich rozwiązań proponują nam tarasole wykonane z wysokiej jakości materiałów. Konstrukcja tarasoli wznoszona jest na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – takie rozwiązanie sprawia, że elementy aluminiowe są chronione przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Dodatkowo klient może zadecydować o kolorystyce konstrukcji wybierając z szerokiej palety barw i kolorów drewnopodobnych. Konstrukcja wznoszona jest w taki sposób, aby przy jak najmniejszej ilości podpór zadaszyć jak największą powierzchnię tarasu. Wszystko z myślą o użytkowniku oraz tym, aby miał swobodę podczas aranżowania przestrzeni.

 

Czy wiesz, jak tworzony jest dach tarasoli?

Do najchętniej kupowanych modeli tarasoli zalicza się produkty z dachem lamelowym. Co to oznacza? Zadaszenie wykonane jest z profili aluminiowych, obracających się o 135 stopni. O ułożeniu lameli decyduje sam użytkownik. Dzięki temu możemy kontrolować ilość światła wpadającą pod dach. Zadaszenie lamelowe nie nagrzewa się – w jego cieniu panuje przyjemny chłód.

Drugi rodzaj zadaszenia to tkanina poliestrowa techniczna. Została ona odpowiednio zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci, brudem czy silny promieniowaniem UV. Tkanina na długo zachowuje swój piękny kolor i nie blaknie.