Koszty fototapety do biura

Jakie są koszty fototapety do biura? Jedną z opcji aranżacji wnętrz, która jest dość elastyczna w tej kwestii są fototapety i to właśnie na nich skupimy się w tym artykule.

Jakie są koszty fototapety do biura?

Jakie są koszty fototapety do biura? Jedną z opcji aranżacji wnętrz, która jest dość elastyczna w kwestii cenowej i wizualnej są fototapety i to właśnie na nich skupimy się w tym artykule.

Każdy przedsiębiorca zanim zainwestuje w coś pieniądze robi rozeznanie, czy mu się to opłaci i jakie korzyści materialne lub wizerunkowe może uzyskać. Nie inaczej jest z wyposażaniem i urządzaniem siedziby naszej firmy lub innych lokali, którymi zarządzamy. Aranżując przestrzeń w tych miejscach należy robić to z rozmysłem, aby budzić u naszych klientów i kontrahentów odczucia, które w pozytywny sposób zapiszą się w ich pamięci.

Co możemy zyskać dzięki fototapetom w naszej firmie?

Przede wszystkim nasza firma zyskuje na wizerunku. Niby nie jest to wymierna korzyść finansowa, ale jeśli spojrzeć w szerszej perspektywie to okazuje się, że jednak tak. Potencjalni klienci, którzy mogą do nas trafić, aktualni klienci, potencjalni kontrahenci – oni wszyscy jeśli tylko będę mieli nieco lepsze zdanie o naszej firmie, będą bardziej oddanymi odbiorcami naszych usług lub produktów albo chętniej zaangażują się we wspólne projekty. Więcej klientów to większe zyski, więcej kontrahentów to większe zyski lub możliwości rozwoju, co z kolei prowadzi do większych zysków. Jak to działa? Przykładowo, motywujące fototapety w naszym klubie fitness zachęcą więcej osób do wybrania naszego klubu; prowadząc salon fryzjerski lub kosmetyczny urządzony w elegancki sposób też zachęcamy klientów do częstszych wizyt, jak również skłaniamy potencjalnych klientów z ulicy do wejścia do salonu.

Kolejnym ważnym profitem będzie większe zadowolenie naszych pracowników z miejsca pracy. Wyższe morale załogi prowadzą bezpośrednio do lepszych wyników i większego zaangażowania w pracę, a lepiej wykonywana praca bezpośrednio przekłada się na większy zysk dla firmy. Jak to zrobić? Polecamy razem z pracownikami wybrać fototapety, które chcieliby mieć w swoim biurze, wtedy na pewno będą zadowoleni. Ponadto można też skorzystać z fototapet z motywującymi wzorami, pobudzającą kolorystyką lub ożywiającą wyobraźnię, zależnie od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Jaki koszt będziemy musieli ponieść kupując fototapety do firmy?

Wszystko zależy od wielkości naszej firmy, jakości oraz ilości fototapet, które chcemy kupić. Ceny fototapet wahają się od 60/70 zł/m2 do nawet 130 zł/m2. Ceny robocizny, czyli przyklejenia fototapety wahają się między 30 a 50 zł/m2. Plusem jest, że zarówno zakup fototapety do firmy jak i robociznę możemy odliczyć od podatku wrzucając to w koszty wizerunkowe.
Aby jednak nieco przybliżyć te koszty zaprezentujemy przykładowe wyliczenia dla niewielkiego biura oraz szkoły tańca. Przyjmujemy średni koszt robocizny 40 zł/m2.

Biuro – zakładamy, że kupujemy fototapetę w cenie 80 zł/m2 do recepcji o wym. 9 m2 oraz do salki konferencyjnej o wym. 15 m2
Koszt fototapety: 24 x 80 = 1920 zł
Koszt robocizny: 24 x 40 = 960 zł
Razem: 2880 zł

Szkoła tańca – zakładamy, że kupujemy dwie fototapety w cenie 60 zł/m2, każda 
o wym.15 m2
Koszt fototapety: 30 x 60 = 1800 zł
Koszt robocizny: 30 x 40 = 1200 zł
Razem: 3000 zł

Pamiętajmy, że od tych kwot odliczymy podatek VAT, co znacznie obniży całościowy koszt fototapety. Możemy również przykleić taką fototapetę sami, jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na robociznę. W taki sposób obniżamy całościowy koszt fototapet o ponad połowę. Pamiętajmy, że jest to inwestycja, która jeśli będzie dobrze przemyślana, zwróci nam się z nawiązką.

Wpis powstał na podstawie materiałów z serwisu Dekowizja https://www.dekowizja.pl. Jest to serwis oferujący i produkujący fototapety do różnych powierzchni. Dodatkowo szeroka oferta wzorów sklepu pozwoli na dopasowanie odpowiedniej fototapety do każdego gustu.