Kupujemy łóżko do sypialni!

Kupno łóżka wydaje się być w dzisiejszych czasach niezwykle proste – w ofercie każdego producenta znajdziemy kilkadziesiąt propozycji łóżek pojedynczych, dla dwojga, dla dzieci.

Wybór odpowiedniego modelu jest jednak trudniejszy niż myślimy – musimy wziąć pod uwagę szereg aspektów, takich jak materiał, wymiary łóżka, przeznaczenie. Wielu kupujących poszukuje również mebla, który w ciągu nocy będzie wygodnym łóżkiem, a w ciągu dnia – przytulną kanapą. Jak wybrnąć z tego problemu?
Oto kilka wskazówek!

Na jakie elementy łóżka zwracać uwagę?

Z pewnością powinna zainteresować nas rama łóżka. Drewniane ramy posiadają pewną elastyczność, która sprawia, że pod wpływem dużego ciężaru rama subtelnie się wygina. Zastosowanie sztywnych materiałów powodowało by stopniowo mikropęknięcia a finalnie – złamanie ramy. Drewniane ramy tworzą stabilną konstrukcję i podpórkę dla materaca. Dodatkowo producenci oferują ruchome stelaże, pod którymi umieścić można pościel czy inne przedmioty. Takie schowki są niezwykle cenione przez kupujących, gdyż pozwalają na zachowanie większej ilości wolnej przestrzeni. Do wyboru mamy również łóżka z elektryczną ramą, która sterowana jest za pomocą specjalnego pilota i siłowników.