Kupujemy łóżko – na jakie parametry zwracać uwagę?

Kupno łóżka nie jest prostym zadaniem. Musimy zastanowić się nad szeregiem parametrów oraz o własnych oczekiwaniach względem tego mebla. Czy ma być dwuosobowe czy jednoosobowe? Czy potrzebujemy łóżka składanego czy opartego na ramie? Czy nasze łóżko ma posiadać wewnętrzne komory na pościel?

Materiał: lite drewno, płyta drewniana

Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście materiał, z którego wykonany jest mebel. Coraz więcej z nas poszukuje łóżek wykonanych z litego drewna. Są one niezwykle stabilne, wyglądają elegancko, a szeroka gama kolorów sprawia, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rama łóżkowa wykonana z litego drewna nie odkształca się, jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci czy brudu. Lakier na powierzchni drewna dodatkowo nadaje mu eleganckiego połysku. Stolarze niezwykle starannie wybierają konkretne kawałki drewna: muszą być one pozbawione wad i skaz.

Łóżka tworzyć można także z płyt drewnianych – jest to jednak rozwiązanie mniej trwałe niż klasyczne drewno. Płyty mogą giąć się i łamać pod wpływem dużego ciężaru.

Czy wiesz, gdzie znajdziesz najwyższej klasy łóżka oparte na drewnianej ramie? Sprawdź naszą ofertę – łóżka – i śpij spokojnie!

 

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl