Lampy ogrodowe nie muszą być nudne

 

Lampy ogrodowe coraz rzadziej traktowane są jedynie jako źródło światła. Oprócz swojej podstawowej funkcji oświetlania ważna staje się także ich funkcja estetyczna, którą wnoszą do przestrzeni ogrodowej.

Element kompozycji

Pomagają współtworzyć ogrodową kompozycję. Świetnie wyglądają w zestawieniu z meblami ogrodowymi w różnym stylu. Wydobywają nocny urok basenów, klombów, tarasów. Pokazują dom i ogród – po prostu w lepszym świetle.

Kropka nad i

Coraz częściej także lampy ogrodowe stanowią ten element naszego ogrodu, który przejmuje wprost funkcję ogrodowego dzieła sztuki. Przyciągają wzrok niczym awangardowa rzeźba ustawiona wśród zieleni. się oglądać ze wszystkich stron jednocześnie. A stąd przecież niedaleko do – kubizmu.

Kostki i kule

Artystyczne wręcz oświetlenie ogrodowe bezpośrednio nawiązuje do kubistycznego pojmowania sztuki. Najbardziej widocznym tego przykładem są lampy-kostki. Można je ustawić w różnych miejscach ogrodu i patrzeń na nie z różnych stron. Podobnie można potraktować lampy-kule – pół żartem, pół serio. A przecież o to chodzi we współczesnym podejściu do sztuki urządzania ogrodu.

Oświetlenie ogrodowe tak pomyślane i wykonane nie tylko daje światło i ułatwia patrzenie, lecz także nadaje się do siedzenia. Takie pomieszanie sztuki, użyteczności i życia – to symbol naszych czasów.

Lampy donice

Takim atrakcyjnym i nowoczesnym przykładem oświetlenia ogrodowego są również podświetlone donice ogrodowe, które podkreślają nocne piękno roślin ogrodowych.

https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-holowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/wymiana-swiec-zaplonowych/