Meble w przedpokoju – co wybrać?

Przedpokój jest powierzchnią sprawiającą sporo problemów – zazwyczaj jest źle oświetlony, nieforemny, ciężko dobrać do niego ciekawe i oryginalne meble. Na szczęście z pomocą przychodzą nam dekoratorzy wnętrz. Proponują oni zamianę przedpokoju w wizytówkę naszego domu: będzie on oświetlony, funkcjonalny i elegancki. Od czego zacząć?

Z pewnością pierwszym krokiem jest pomalowanie ścian lub wytapetowanie ich jasnymi kolorami lub tapetami. To ważne, aby odbijały one światło padające z góry. Montując konkretny rodzaj oświetlenia zastanówmy się, co będzie lepsze: pojedyncza lampa czy też może kilka punktów świetlnych na podwieszanym suficie.

Szafka na buty, wieszak…

Istotnym elementem wyposażenia przedpokoju jest szafka na buty – szukajmy modeli, które jednocześnie mogą być siedziskiem (takie rozwiązanie pomoże wkładać obuwie dzieciom i osobom starszym). Szafka powinna być wykonana z trwałego materiału, odpornego na wnikanie brudu, wilgoć.

W przedpokoju nie może zabraknąć także wieszaka – w sklepach wnętrzarskich znajdziemy wiele ciekawych i nietuzinkowych modeli wieszaków, idealnych do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Ciekawy rozwiązaniem są także szafki na klucze do przedpokoju – pozwolą przechowywać klucze do garażu, samochodu w jednym miejscu.

-escobar.com pulications.org uylerlake.com