Nowoczesne mieszkanie – jak meblować?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz – pomagają w tym liczne portale internetowe oraz pisma wnętrzarskie. Skupiają one specjalistów z takich dziedzin jak: architektura, dekoratorstwo, wykorzystanie zieleni w pomieszczeniach. Dzięki ich wspólnej pracy możliwe jest stworzenie modnego i funkcjonalnego mieszkania. Co jednak, kiedy nie stać nas na pomoc specjalistów? Nic straconego – ważny jest pomysł!

Przeglądając kolejne katalogi wnętrzarskie z pewnością natkniemy się na aranżacje, które chociaż w połowie można wprowadzić do naszego mieszkania. W tym celu warto szukać zbliżonych kolorystycznie i wymiarowo kafli, paneli, kolorów farb ściennych. Wśród najnowszych trendów wymienia się ciemne kolory (granat, burgund, butelkowa zieleń), chropowate powierzchnie (szczególnie w przypadku kafli), dużą ilość zieleni, obecność szkła, naturalne światło.

Jakie meble do modnego mieszkania?

Wybór mebli nie jest prosty, szczególnie kiedy pragniemy podążać za trendami. Tu również z pomocą przyjdą nam wszelkie katalogi wnętrzarskie. Pierwszym krokiem będzie dobranie mebli kolorystycznie i wybranie takich elementów, które okażą się niezbędne: łóżka, szafy, regały, komody. Wiele osób wybiera meble z litego drewna, gdyż są one niezwykle trwałe i eleganckie. Poza drewnem wybierać można także meble wykonane z płyt, oklejone okleiną meblową.