Ogród nadmorski

Szczęśliwi właściciele ogrodów nadmorskich mogą dopełnić jeszcze swoje szczęście, tworząc tam prawdziwie rajski zakątek. Jeśli mają otwarty widok na morze, to ogrodowe tło nie wymaga wielu starań. Ważne, żeby go po prostu nie zepsuć przesadną stylizacją czy nadmiarem ozdobników. Dobrze zadbać o kilka szczegółów w pięknym ogrodzie nadmorskim, które sprawią, że stanie się on prawdziwą doskonałością.

Rośliny do ogrodu nadmorskiego

Do ogrodu nadmorskiego poleca się wszelkie trawy, które poradzą sobie z warunkami klimatycznymi i nie ulegną silnym wiatrom. Wręcz przeciwnie – oprócz wrażeń estetycznych przyniosą nam też doznania akustyczne. Szumiące trawy w połączeniu z szumem samego morza – to wspaniała kompozycja dla oka i ucha.

Rośliny odpowiednie do ogrodów nadmorskich to takie, które są odporne na działanie wiatru i słonej bryzy morskiej. Należy do nich na przykład prusznik niebieski.

Elementy kamienne w ogrodzie nadmorskim

Naturalny kamień najpełniej podkreśli urodę nadmorskiej przestrzeni i wydobędzie jej naturalne piękno. Dlatego elementy kamienne w ogrodzie sprawdzą się nie tylko ze względów praktycznych, ale także estetycznych. Nawierzchnie wykonane z kamienia naturalnego nawiążą bezpośrednio do charakteru nadmorskiego krajobrazu. Głazy rozrzucone po ogrodzie sprawią wrażenie, że nasz ogród to część otaczającej go plaży i morza, fragment świata tworzonego tylko przez naturę.

Wyposażenie nadmorskiego ogrodu

Obowiązkowe wyposażenie każdego tarasu nadmorskiego to oczywiście duży parasol ogrodowy czy baldachim. Przydadzą się nawet wtedy, gdy mamy zadaszony taras. Pomogą stworzyć dodatkowe miejsce wypoczynku w głębi ogrodu. Podobnie jak regulowana leżanka czy leżak na kółkach wpłyną pozytywnie na nasze ogrodowe życie.