Ogród otwarty

Jak stworzyć harmonijną całość ogrodową? To pytanie trzeba sobie postawić już na etapie określania struktury ogrodu. Istotna jest tutaj równowaga pomiędzy pionowymi i horyzontalnymi elementami ogrodu. Niech wszystkie cząstki ogrodu współgrają. Ogród niech jednocześnie zamyka i otwiera, niczym dom.

W naszym zaciszu

Wysokie drzewa i ogrodzenia niech odgradzają nas od świata, zwłaszcza w mieście. Niech tworzą ogrodowe zacisze i rodzaj prywatności. Takie miejsce możemy wykorzystać na przykład do stworzenia patio. A kiedy wokół naszego ogrodu są piękne krajobrazy, otwórzmy go na takie otoczenie.

Niech ogród będzie otwarty cały czas

Otwartość ogrodu niech oznacza jego dostępność przez wszystkie niemal sezony. Przecież w nowoczesnym pawilonie ogrodowym możemy przebywać podczas deszczu. Podobnie jak w domku ogrodowy, który dodatkowo pełni funkcję sauny.

Wieczorem i nocą

Niech ogród otwiera się także wieczorem i nocą, za sprawą wygodnego i atrakcyjnego oświetlenia, które możemy zamontować na tarasie czy patio. Niech wieczornym biesiadom sprzyjają eleganckie paleniska gazowe, przy których można zorganizować przyjęcie. Wieczorną elegancję podkreślą białe meble z technorattanu, które wyglądają dobrze za dnia, a w nocy odznaczają się w przestrzeni i ją rozświetlają.

Podczas upalnego lata

Duże parasole ogrodowe i baldachimy niech udostępniają ogrodowe atrakcje, na przykład nad basenem, także podczas najgorętszych dni. Niech pogoda nie zamyka nigdy naszej ogrodowej przestrzeni. Ale wręcz przeciwnie – niech ją otwiera, wprowadzając atrakcje i dynamiczną scenografię.

Kiedy potrzebujemy intymności

Ucieknijmy do naszego zamkniętego azylu ogrodowego. Może będzie nim domek ogrodowy. A może po prostu wiszący fotel, w którym schowamy się jak w dziupli, choć na moment. Czasami tyle wystarczy, żeby nabrać siły do życia.