Okapy kuchenne podszafkowe – na co patrzeć przy zakupie?

Zamierzasz kupić podszafkowy okap kuchenny? Zobacz, na jakie parametry techniczne koniecznie trzeba zwrócić wtedy uwagę!

Sposób montażu okapu podszafkowego – jaki wybrać?

Urządzenia jak okapy kuchenne podszafkowe można kupić w dwóch wariantach pod względem sposobu ich montażu.

Najtańsze są okapy kuchenne podszafkowe montowane pod szafkami bez konieczności wykonania w nich otworu. Po prostu podwiesza się je pod szafką, więc prace montażowe są łatwe i szybkie.

Drugą propozycją są okapy wpuszczane w szafkę, które są eleganckie i efektowne, ale też wymagają bardziej czasochłonnego montażu. Dodatkowo zajmują one przestrzeń w szafce nad kuchenką.

W jakim trybie może pracować okap podszafkowy?

Podszafkowe okapy kuchenne mogą działać w dwóch różnych trybach, a dokładnie mogą być one używane jako wyciągi lub pochłaniacze.

Okapy pracujące jako wyciągi są podłączane do instalacji wentylacyjnej. Dzięki nim możliwe jest zatem usuwanie zużytego powietrza, zapachów, par z pomieszczenia. Są przez to bardzo efektywne.

Z kolei okapy działające jako pochłaniacze są używane do pochłaniania par i zapachów za pomocą filtrów. Nie trzeba zatem podłączać ich do wentylacji, lecz nie są one aż tak efektywne.

Na co jeszcze patrzeć przy zakupie okapu podszafkowego?
Gdy chodzi o okapy kuchenne podszafkowe, warto także uwzględnić szereg innych parametrów, w tym:
•    Wymiary okapu – powinien być on dopasowany pod kątem wielkości do kuchenki.
•    Wydajność okapu – należy dobrać ją do wielkości pomieszczenia.
•    Liczba prędkości – większa liczba prędkości pozwala na dobranie ich do oczekiwanej wydajności.
•    Dodatkowe funkcje – okap może mieć oświetlenie, timer do ustawienia czasu pracy.
•    Kolor okapu – najczęściej dobierany jest on do kolorystyki innego AGD w kuchni lub kolorów szafek.

Z różnymi wariantami okapów kuchennych o podszafkowym montażu można zapoznać się w internecie już teraz. Warto więc poświęcić moment na porównanie dostępnych modeli, aby wybrać okap wyróżniający się najlepszą wydajnością i efektywnością pracy, wygodą obsługi i estetyką.

https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu Dębowa konsola do przedpokoju loft