Okna do domu – kupić tańsze czy droższe?

Podczas budowy domu często stoimy przed dylematami, czy kupić dany element droższy, lecz solidniejszy, czy też mamy możliwość ograniczenia w tej płaszczyźnie wydatków. W przypadku okien nie powinno się iść jednak na żadne ustępstwa? Dlaczego? Porównamy to na dwóch przykładach. Kupno okien jakiejś mało znanej marki, w najniższej cenie, zestawimy z taką opcją jak okna Internorm Warszawa. Renomowany producent, posiadający wieloletnie doświadczenie, bez większego trudu będzie w stanie na głowę pobić ofertę tańszego producenta.

 

Jaką przewagę mają okna Internorm Warszawa  nad tanimi oknami?

 

Należy wpierw się zastanowić, w jaki sposób zdefiniujemy tanie okna. Czy tanie okna to te, które możemy nabyć za niską cenę, czy tanie okna to te, które pozwolą nam na oszczędzaniu na kosztach eksploatacyjnych? Większość osób wybierze pewnie wariant okien tańszych w zakupie. Czy aby na pewno jest to oszczędność? Kupując okna Internorm Warszawa  czy też inne okna, powinniśmy poznać ich parametry, nie tylko wymiary.

 

Parametry? Tylko jakie?

 

Chodzi to chociażby o przepuszczalność cieplną, która może mieć istotny wpływ na koszty ogrzewania. Kupując tanie okna należy liczyć się z tym, iż owe okna będą przepuszczały ogromne ilości ciepła, w efekcie czego koszty ogrania takiego domu będą dużo droższe, niż ma to miejsce w przypadku wyboru lepszych okien, jak chociażby okna Internorm Warszawa. Patrząc z perspektywy 5 czy nawet 10 lat, szybko odkryjemy, iż pozornie tańsze okna okazały się dużo większym wydatkiem i nic nie wskazuje na to, by owe pozorne oszczędności byłyby większe niż w przypadku okien renomowanego producenta. Należy uwzględnić to, iż okna zazwyczaj zmienia się co kilkadziesiąt lat, łatwo więc można policzyć, jaki zakup będzie dla nas korzystniejszy