Po co nam parasol tarasowy łamany?

Przebywanie na świeżym powietrzu to jedna z najlepszych, najzdrowszych terapii, którą możemy sobie zaoferować za darmo. Pamiętajmy jednak o tym, aby chronić się przed zbyt upalnym słońcem, w czym świetnie pomoże nam parasol tarasowy łamany.

Cień na ogrodzie

Parasol tarasowy łamany zapewni nam odpowiednią ilość cienia. Skoro dlaczego świeci słońce mamy się przed nim skrywać? Wiele osób zadaje sobie to pytanie nie rozumiejąc, że zbyt długa ekspozycja na słońce może doprowadzić do udaru słonecznego, a w przyszłości do pojawienia się nowotworu skóry. Tak, krótkie przebywanie na słońcu jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ale dbajmy o siebie. Unikajmy przebywania na słońcu w godzinach przedpołudniowych, w południe i w godzinach popołudniowych, kiedy słońce świeci najmocniej. Możemy pozostać na świeżym powietrzu, kryjąc się pod parasolem, który daje dużą ilość cienia na tarasie.

Parasol tarasowy łamany z dobrego materiału

Całość musi zostać wykonana z dobrego materiału. Nie tylko, jeśli chodzi o samą konstrukcję, ale również o czaszę parasol. Materiał musi być na tyle mocny, aby nie przenikało przez niego promieniowanie słoneczne, czy też ulewne deszcze. Jednocześnie nie może to być zbyt ciężka tkanina, ponieważ osoby pod nią przesiadujące nie będą się zbyt komfortowo czuły. Należy również unikać takich materiałów, które szybko się nagrzewają, powodując powstanie pod parasolem dosłownie sauny. Ważna jest również sama estetyka parasola. Nie potrzebny nam parasol z materiału, który będzie szybko płowieć pod naporem słońca.