Podświetlenie półek oraz obrazów – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie w domu, które zostało dobrane w odpowiedni sposób, może dodać każdemu pomieszczeniu nieco charakteru oraz wyrazu. Domowa przestrzeń powinna mieć odpowiednią atmosferę oraz klimat. Światło to świetny sposób na wyeksponowanie najbardziej atrakcyjnych detali każdego pomieszczenia. Należy pamiętać, że poza oświetleniem ogólnym oraz miejscowym, które pełnią przede wszystkim funkcje praktyczne i użytkowe, istnieje także światło dekoracyjne.

Podświetlenie półek oraz obrazów

Elementy służące podświetleniu pólek łącza w sobie cechy praktyczne oraz dekoracyjne. Pozwalają one na widzenie przedmiotów, które się na nich znajdują nawet w nocy. Jednocześnie sprawiają, że pomieszczenie nabiera zupełnie nowego wyrazu dzięki umieszczeniu na półkach pasków LED. Ponadto można poeksperymentować nieco z kolorami. W zależności od tego, jaki jest kolor przewodni danego pokoju można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji w postaci zielonych, niebieskich, różowych lub lampek w innych kolorach.

Z kolei obrazy na ścianach mogą zostać wyeksponowane dzięki zawieszeniu przy nich lamp wiszących, które dają nieco przytłumione, ciepłe lub zimne światło. Tego rodzaju oświetlenie daje efekt czysto dekoracyjny.

Oświetlenie schodów z wykorzystaniem czujników ruchu

Czujniki ruchu to absolutnie fenomenalna sprawa! Dzięki umieszczeniu ich w domu, nie trzeba się więcej martwić o to, że przez przypadek przyjdzie się nam potknąć podczas przemierzania przestrzeni domu w nocy. Szczególnie niebezpieczne mogłoby się to okazać na schodach. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie podświetlenie ich powierzchni.

W asortymencie sklepu E-klosz.pl znajdziesz m.in. plafony sufitowe, kinkiety, żyrandole i wiele innych

Można zastosować białe bądź żółte paski LED u krańca ich powierzchni, które rozświetlą się podczas gdy na schodach znajdzie się człowiek. Warto też rozważyć opcję kinkietów naściennych, które dadzą nieco większą ilość światła. W obu przypadkach mamy do czynienia ze świetnym designem, który połączony jest z praktycyzm użyciem. To prawdziwy hołd złożony dla modnego w dzisiejszych czasach minimalizmu.

Fenomenalne reflektory i reflektorki

Moda na ich zastosowanie w wyposażeniu wnętrz pojawiła się kilka lat temu i od tamtego czasu nie ustępuje. Trudno byłoby się temu dziwić. Lampy w formie reflektorów to naprawdę świetny design, który nadaje przestrzeni domu doskonałego charakteru i świadczy o świetnym guście jego domowników.

Tego rodzaju lampy mogą być ułożone w kątach mieszkania i tworzyć w ten sposób niepowtarzalną atmosferę. Jeśli decydujemy się na wariant lamp wykonanych z miedzy lub pomalowanych czarną farbą, to powinniśmy się także zdecydować na światło w kolorze żółtym lub pomarańczowym, jeśli natomiast nasz wybór padnie na lampy białe lub te w odcieniach szarości, to kolor światła również powinien być nieco bardziej zimny.

Oświetlenie domu to naprawdę wymagająca kwestia. Efekty, które przynosi są jednak niezwykłe i to własnie dlatego warto skupić na szczegółach z nim związanych. Projektowanie źródeł światła to prawdziwa przygoda będąca jednocześnie naprawdę świetną zabawą.