Porządek na biurku – zarządzaj przestrzenią lepiej!

Zorganizowanie swoich rzeczy na biurku czy stoliku to nie lada wyzwanie, szczególnie, kiedy nasza praca pochłania nas bez reszty. Warto jednak pamiętać, że porządek na biurku sprzyja koncentracji oraz… znacznie szybszemu znajdywaniu niezbędnych w danej chwili przedmiotów! Na szczęście mamy wiele możliwości, które pozwolą na lepszą organizację przestrzeni wokół nas.

Biurko, krzesło

Podstawą jest wybranie odpowiedniego biurka – meble do biura znajdziemy w większości sklepów meblowych. Jeśli zależy nam na przechowywaniu dużej ilości papierów niezbędne okażą się szuflady. Takie biurko może jednak okazać się ciężkie wizualnie – szuflady możemy zastąpić kolorowymi segregatorami, dobranymi do kolorystyki wnętrza. Obok biurka powinno stać wygodne krzesło, najlepiej obrotowe i z regulowaną wysokością siedziska. Krzesło powinno mieć profilowane oparcie dla większej wygody.

Aby na biurku panował porządek warto postawić na różnokolorowe pojemniki, w których trzymać będziemy długopisy, kartki, notatki, spinacze, fiszki i inne. Znajdziemy takie przedmioty w sklepach z dodatkami biurowymi. Ciekawym elementem ozdobnym mogą być także inspirujące cytaty, umieszczone w ramkach na ścianie nad biurkiem. Aby mieć przed oczami ważne wydarzenia i zagadnienia warto powiesić również tablicę korkową.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/ zobacz https://beesafe.pl/porady/wymiana-swiec-zaplonowych/