Ranking wielofunkcyjnych urządzeń atramentowych

Wielofunkcyjne urządzenie atramentowe to sprzęt, który daje użytkownikowi bardzo duże możliwości. Pozwalają one nie tylko na drukowanie, ale również skanowanie papierowych dokumentów oraz transportowanie ich do wersji cyfrowej. Za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego typu atramentowego można też często korzystać z bezpośredniej funkcji ksera. Od indywidualnych parametrów sprzętu zależy, jak bardzo zaawansowane są jego opcje.

 

Przeważnie w urządzeniach wielofunkcyjnych atramentowych podstawową funkcją jest drukowanie.

Dlatego to właśnie na podstawie parametrów odpowiedzialnych za funkcjonowanie tego aspektu najczęściej wybierany jest konkretny model z rankingu https://www.bomi.pl/ranking-urzadzen-wielofunkcyjnych-atramentowych-top-10-najlepszych-modeli/. Dotyczy to m.in. szybkości i jakości wydruku, wydajności, rozdzielczości oraz gramatury papieru. Znaczenie mają również wszystkie pozostałe elementy, które odróżniają urządzenie wielofunkcyjne od zwykłej drukarki atramentowej. Skaner powinien mieć solidny układ optyczny, a kserokopiarka np. automatyczny podajnik.

Urządzenia wielofunkcyjne typu atramentowego posiadają wiele zalet, dzięki którym pod wieloma względami przeważają nad modelami laserowymi. Do najważniejszych z nich należy niższa cena. Kolejny aspekt to mniejsze rozmiar, niż ma to miejsce w przypadku nie zawsze kompaktowych urządzeń laserowych. Zaletą modeli atramentowych jest również większa kultura pracy oraz brak hałasu. Nie trzeba też wybierać między kolorowym, a monochromatycznym typem urządzenia, ponieważ w większości przypadków wielofunkcyjny sprzęt atramentowy standardowo oferuje obie opcje wydruku.