Siedziska ogrodowe w strefach wypoczynkowych

 

Nowoczesne ogrody i tarasy to strefy, które spełniają wiele ról – możemy na nich odpoczywać, przyjmować gości, podejmować ich pysznymi daniami, organizować grilla. Kluczem do udanego wypoczynku są odpowiednie meble. Siedziska ogrodowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – co proponują nam topowi producenci i projektanci?

Siedziska ogrodowe technorattanowe

Nowoczesne i modne meble ogrodowe to prawdziwa ozdoba miejsca wypoczynkowego – wiedzą o tym projektanci mebli technorattanowych. Siedziska ogrodowe tworzone z tego materiału są trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać wygodę. Szukając idealnych mebli warto sięgnąć właśnie na komplety technorattanowe – znajdziemy w nich wygodne sofy, siedziska ogrodowe, komfortowe fotele oraz leżanki ogrodowe.

Za sukcesem kompletów technorattanowych stoją tworzywa: lekkie, aluminiowe stelaże są malowane proszkowo, przez co zabezpiecza się je skutecznie przed działaniem wilgoci oraz korozją. Niska waga aluminium sprawia, że sam mebel nie jest ciężki, przez co podnoszenie czy przenoszenie go z miejsca na miejsce nie sprawia trudności. Okrycie mebla to plecionka technorattanowa – tworzywo to ma nieporowatą strukturę, nie chłonie brudu czy wilgoci, nie jest podatne na promieniowanie UV, więc nawet po wielu latach nie płowieje. Decydując się na takie meble sprawdźmy meble tarasowe outlet – znajdziemy tam wybrane meble w znacznie niższej cenie!

Siedziska ogrodowe – jak o nie dbać?

Aby nasze siedziska ogrodowe na długie lata zachowały wspaniały wygląd i kolor konieczne jest wybranie metody ich przechowywania w okresie jesieni i zimy. Siedziska ogrodowe powinny być chronione przed osiadaniem brudu, nadmierną wilgocią. Doskonałym rozwiązaniem okażą się lekkie pokrowce tworzone z poliestru – tkanina ta pozwala na swobodną wymianę powietrza, jak również na minimalizowanie ryzyka kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.