Zaprojektuj taras swoich marzeń!

Idealny taras to miejsce, gdzie spędzamy czas relaksując się w niedzielne popołudnia. Wiele osób tworzy z tego miejsca alternatywny salon, wykorzystywany od wiosny do wczesnej jesieni. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków możliwe jest zaaranżowanie tej przestrzeni w taki sposób, aby zachwycała estetyką i funkcjonalnością. Gdzie szukać inspiracji? Od czego zacząć aranżowanie?

Skorzystaj z gotowych propozycji znanych producentów!

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na piękny taras jest bez wątpienia wykorzystanie gotowych propozycji producentów. Poza oferowaniem prostych zdjęć produktów często tworzą oni przykładowe aranżacje tarasów i ogrodów z wykorzystaniem własnych kolekcji. Taka aranżacja może stanowić podstawę naszego tarasu – może także bez problemu skopiować ą idealnie. Wystarczy zakupić konkretny komplet meblowy!

Jakie tworzywa wybierać?

Kluczem do stworzenia pięknego tarasu jest wybranie mebli i dodatków wykonanych z trwałych tworzyw. Takimi bez wątpienia są aluminium i technorattan. W przypadku tego pierwszego jest on wykorzystywany przede wszystkim do tworzenia stabilnych, ale i lekkich stelaży. Malowane proszkowo aluminium to idealne rozwiązanie – nie zwiększa wagi mebla, dodatkowo jest odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, działaniem rdzy. Drugi rodzaj pożądanego materiału to technorattan – ceniony za elegancki wygląd, ale i szeroka paletę kolorystyczną. Dzisiaj projektanci mogą zaproponować nam liczne kolekcje, w których skład wchodzą sofy, fotele klasyczne, fotele wiszące, stoły, stoliki kawowe i wiele innych.

Dodatki, które stworzą klimat!

Dodatki tworzą całość – z tym zdaniem zgadza się większość speców od urządzania wnętrz. Wybierając konkretne lampy na taras czy pledy i poduszki możemy nie tylko ocieplić taras, ale i dowolnie zmieniać jego charakter.