Białe meble w ogrodzie – piękne czy problematyczne?

Podstawowym wyposażeniem ogrodu, który ma znaczący wpływ na funkcjonalność i estetykę przestrzeni, są meble. Przyglądając się ofercie sklepów z wyposażeniem outdoorowym nie sposób nie zauważyć, że modele wykonane z białych tworzysz stoją na piedestale ogrodowych kolekcji. Subtelne, eleganckie i proste białe meble ogrodowe są ponadczasową klasyką, która sprawdza się zarówno w minimalistycznych przestrzeniach, jak i rustykalnych, naturalistycznych ogrodach. Mimo bezsprzecznego uroku białych mebli, przed kupnem wymarzonego kompletu często powstrzymuje obawa o delikatną strukturę, która może szybko się zniszczyć i stracić swój urok. Czy właśnie na taki los skazane są białe meble ogrodowe? Niekoniecznie!

Solidny materiał

Białe meble, wbrew opiniom i obawom, mogą pozostać białe. Jakość mebli nie zależy bowiem od koloru, ale od tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Naturalna struktura drewna powoduje, że w pęknięcia i rowki dostają się zanieczyszczenia, które są bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe do usunięcia. Meble z tworzyw sztucznych, wystawione na deszcz czy ostre słońce będą niszczały, a ich powierzchnia się zmatowi. Do ogrodu i na taras warto więc świadomie wybrać meble z tworzywa, które za nic ma sobie działanie promieniowania UV, deszczu, śniegu i skrajnych temperatur. I tutaj właśnie na ratunek przychodzi technorattan – materiał w stu procentach odporny na działanie czynników zewnętrznych. Zwarta i nieprzepuszczalna struktura syntetycznego rattanu jest barierą dla brudu i zanieczyszczeń. Ponadto, meble z technorattanu nie wymagają czasochłonnej impregnacji ani zabezpieczenia. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć stolik czy fotel wilgotną ściereczką, a meble odzyskają nieskazitelny wygląd.

Obecnie wybór mebli ogrodowych z technorattanu jest ogromny. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz szeroki wybór białych, eleganckich sof modułowych, zestawów i designerskich huśtawek, które będą powiewem świeżości na tarasie i w ogrodzie.