meble ogrodowe

Jakie meble wybrać, aby ogrody nowoczesne zyskały wspaniały charakter?

Szukając inspiracji na nasz przydomowy ogród nie sposób pominąć propozycje doświadczonych architektów, którzy proponują na innowacyjne rozwiązania i nowoczesny design. Wypełnienie ogrodu nowoczesnymi przedmiotami i technologiami wpłynie pozytywnie na nas samych i otoczenie domu. Umiejętnie zaaranżowany ogród stanie się także ulubionym miejscem wszystkich domowników. Od czego zacząć? (więcej…)

Nowoczesna przestrzeń ogrodowa

Ogród to idealne miejsce do relaksu czy odpoczynku – nawet niewielka strefa zieleni przy domu sprawi, że znacznie chętniej będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak zaaranżować ogród, aby móc spędzać tam czas? Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Podstawą są jednak trwałe i wygodne meble ogrodowe. Gdzie je znaleźć i jakie wybrać? (więcej…)

Meble technorattanowe na tarasie i w ogrodzie?

Meble technorattanowe podbijają serca Polaków – kupowane są zarówno przez właścicieli dużych ogrodów, jak i niewielkich ogródków, tarasów czy balkonów. Różnorodność konkretnych elementów w kolekcjach sprawia, że możliwe jest dobranie idealnego mebla dopasowanego do potrzeb danego klienta. CO warto wiedzieć o meblach dostępnych w sklepach internetowych? (więcej…)

Ogrody jako osobiste opowieści

Czym są w istocie nasze ogrody? Miejscami wypoczynku. Fantazyjnymi dekoracjami. Atrakcyjnym wprowadzeniem do domów. Przestrzenią integrującą domowników. Miejscem pracy i wykonywania obowiązków zawodowych. Nasze ogrody to po prostu fragmenty naszych biografii i tak jak one właśnie bywają wielokolorowe. To takie opowieści, które piszemy poprzez zmiany dokonywane w tej przestrzeni, gdzie natura spotyka się ze sztuką, a codzienność z marzeniem. (więcej…)

Rośliny płożące – pomysłowo i ładnie w ogrodzie

Dla wielu osób ogród to po prostu ich królestwo. Takie miejsce, o które dbają i które wciąż urozmaicają na wiele sposobów. Piękno ogrodów traktujemy często jako wyraz tego, co nam w duszy gra. Tworzymy ogrody niczym dzieła sztuki, żeby wyrazić nas samych i nasze wizje, które miewają  najróżniejszy charakter. Niektóre ogrody przypominają starodawne pogranicza lasów i wiejskich chatek, inne górskie doliny i zbocza z małym schroniskiem w tle, jeszcze inne przeobrażają się w postindustrialne tereny spotkania sztuki z naturą. (więcej…)

Czym kierować się podczas zakupu mebli ogrodowych?

Zakup mebli ogrodowych to inwestycja na lata – tak przynajmniej wydaje nam się, kiedy decydujemy się na konkretny model. Niestety, czas szybko weryfikuje nasze wybory i często okazuje się, że komplet kawowy, który miał służyć przez lata, po dwóch sezonach nadaje się do wymiany. Czym kierować się podczas zakupu mebli do ogrodu, aby przez lata cieszyć się piękną i funkcjonalną przestrzenią? (więcej…)

Białe meble w ogrodzie – piękne czy problematyczne?

Podstawowym wyposażeniem ogrodu, który ma znaczący wpływ na funkcjonalność i estetykę przestrzeni, są meble. Przyglądając się ofercie sklepów z wyposażeniem outdoorowym nie sposób nie zauważyć, że modele wykonane z białych tworzysz stoją na piedestale ogrodowych kolekcji. Subtelne, eleganckie i proste białe meble ogrodowe są ponadczasową klasyką, która sprawdza się zarówno w minimalistycznych przestrzeniach, jak i rustykalnych, naturalistycznych ogrodach. Mimo bezsprzecznego uroku białych mebli, przed kupnem wymarzonego kompletu często powstrzymuje obawa o delikatną strukturę, która może szybko się zniszczyć i stracić swój urok. Czy właśnie na taki los skazane są białe meble ogrodowe? Niekoniecznie! (więcej…)

Czas na grilla!

Zbliżający się maj to świetny moment na rozpoczęcie sezonu grillowego – Polacy uwielbiają spotykać się w gronie znajomych oraz rodziny przy wspólnym stole. Warto nieco wcześniej zadbać o to, aby spotkania te faktycznie odbywały się w przyjemnej atmosferze. Konieczne będzie wyposażenie się w wygodne meble ogrodowe! (więcej…)