Ogrody jako osobiste opowieści

Czym są w istocie nasze ogrody? Miejscami wypoczynku. Fantazyjnymi dekoracjami. Atrakcyjnym wprowadzeniem do domów. Przestrzenią integrującą domowników. Miejscem pracy i wykonywania obowiązków zawodowych. Nasze ogrody to po prostu fragmenty naszych biografii i tak jak one właśnie bywają wielokolorowe. To takie opowieści, które piszemy poprzez zmiany dokonywane w tej przestrzeni, gdzie natura spotyka się ze sztuką, a codzienność z marzeniem.

Ogrody jako pozawerbalne komunikaty

Dlaczego tak bardzo dbamy o nasze ogrody? Dlatego, żeby dobrze się w nich poczuć, ale też dlatego, że stanowią one wyraz nas samych, naszej twórczości, estetyki, imaginacji. Ogrody to opowieści, które tworzymy mniej lub bardziej świadomie. To przestrzeń ekspresji i pozawerbalnego przekazu. Wymyślone przez nas kreacje ogrodowe wiele mówią o tym, jacy jesteśmy, co lubimy, jaką opowieść pragniemy przekazać. W komponowaniu tych ogrodowych historii pomagają nam różnorodne rośliny, które wybieramy do swoich ogrodów, ale też meble oraz dodatki aranżacyjne. W kwestii tych ostatnich warto inspirować się przedmiotami, które znajdziemy tutaj:  gardenspace.pl.

Ogrody jako opowieści w naszym stylu

Poprzez stylizację ogrodową przekazujemy cząstkę nas samych i naszej prywatności. Ogrody bywają tak różne, jak różni są ich właściciele. Romantyczne i pełne tajemniczości. Takie są ogrody utrzymane w duchu dawnych stylizacji angielskich w naturalistycznym duchu. Nowoczesne, wręcz awangardowe, z elementami industrialnymi. Takie są ogrody, w których na pierwszym miejscu znajduje się beton, szkło, aluminium, a natura stanowi dla nich tło. Familijne, wesołe, wielobarwne, gdy najważniejszymi gośćmi tej przestrzeni są dzieci, a aranżacje to podkreślają. Poprzez fantazyjne fotele wiszące, małe palce zabaw, komfortowe zestawy mebli wypoczynkowych z technorattanu.

https://sis2016.org/lifting-hifu-co-to-za-zabieg-jakie-daje-efekty/ https://bibliotecalibre.org/modelowanie-ciala-kiedy-skorzystac-z-pomocy-profesjonalnych-zabiegow/ https://arenahp.com/jak-zadbac-o-skore-jesienia-mezoterapia-iglowa-moze-ci-w-tym-pomoc/