Czas na grilla!

Zbliżający się maj to świetny moment na rozpoczęcie sezonu grillowego – Polacy uwielbiają spotykać się w gronie znajomych oraz rodziny przy wspólnym stole. Warto nieco wcześniej zadbać o to, aby spotkania te faktycznie odbywały się w przyjemnej atmosferze. Konieczne będzie wyposażenie się w wygodne meble ogrodowe!

Meble ogrodowe – wybierz je z głową!

Do niedawna osoby zainteresowane kupnem mebli ogrodowych szukały ich przede wszystkim w sklepach ogrodniczych i budowlanych. Z pewnością ceny tam były znacznie niższe, jednak musieliśmy się liczyć z krótkim czasem gwarancji, jak i wykorzystaniem niskiej jakości tworzyw. Takie meble łatwo było zarysować, uszkodzić. Alternatywą były meble z litego drewna, wykonywane najczęściej na zamówienie – ich wadą była jednak wysoka waga. Obecnie do dyspozycji mamy meble ogrodowe z technorattanu oraz meble aluminiowe. Czym się różnią?

Technorattan i aluminium

Meble technorattanowe wykonane są z włókien syntetycznych, doskonale imitujących naturalne pnącza rattanowe. Ich nadmierne pozyskiwane mogło doprowadzić do katastrofy ekologicznej, dlatego producenci mebli rozpoczęli poszukiwania alternatywy. Syntetyczne włókno okazało się strzałem w dziesiątkę – może być dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne i niskie czy wysokie temperatury. Wśród najciekawszych elementów zestawów technorattanowych wymienia się przede wszystkim krzesła z oparciami i podłokietnikami, leżanki, huśtawki oraz sofy.

W przypadku mebli aluminiowych ich stelaż tworzony jest z włókien aluminiowych, wzmocnionych domieszką innych metali. Dzięki temu mebel jest nie tylko lekki, ale przede wszystkim odporny na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Krzesła uzupełnione są gęsto plecionymi siatkami tworzącymi wygodne siedziska i oparcia. Warto wiedzieć, że zarówno meble aluminiowe, jak i technorattanowe możemy uzupełnić wygodnymi poduszkami, które podniosą komfort i estetykę mebli.