Czym kierować się podczas zakupu mebli ogrodowych?

Zakup mebli ogrodowych to inwestycja na lata – tak przynajmniej wydaje nam się, kiedy decydujemy się na konkretny model. Niestety, czas szybko weryfikuje nasze wybory i często okazuje się, że komplet kawowy, który miał służyć przez lata, po dwóch sezonach nadaje się do wymiany. Czym kierować się podczas zakupu mebli do ogrodu, aby przez lata cieszyć się piękną i funkcjonalną przestrzenią?

Meble na niepogodę

Meble ogrodowe nieustannie muszą opierać się działaniu ostrego wiatru, opadów, promieniowania UV oraz skrajnych temperatur. Aby pierwsze jesienne dni nie zniszczyły powierzchni stolika czy foteli, wybieraj meble z materiałów o zwartej, nieprzepuszczalnej strukturze, która nie będzie nasiąkała wilgocią. Najbardziej popularnym w ostatnim czasie tworzywem wykorzystywanym do produkcji mebli ogrodowych jest technorattan, następca naturalnej plecionki pozyskiwanej z pni palm rotangowych. Syntetyczny rattan nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest w pełni odporny na niekorzystny wpływ czynników pogodowych i nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Przeznaczenie

Jeszcze jakiś czas temu, kupowaniu mebli ogrodowych towarzyszył dylemat, co wybrać: drewnianą ławkę czy krzesła? Obecnie wybór dostępnych modeli jest naprawdę ogromny. Jeśli zależy Ci na stworzeniu uniwersalnego miejsca, gdzie pośród kojącej zieleni napijesz się kawy albo zjesz niedzielny obiad z rodziną, najlepiej postawić na komplet składający się z dużego, okrągłego stolika i krzeseł lub foteli. Małe tarasy albo balkony zyskają na atrakcyjności, kiedy ustawisz na nich designerską huśtawkę w formie kokonu, która pozwoli zrelaksować się po stresującym dniu. Meble do ogrodu mogą również wykreować eleganckie miejsce rozrywki i odpoczynku – zestawy modułowe stworzą na świeżym powietrzu warunki godne luksusowego salonu.

https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ Loftowy metalowy hoker barowy https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/