meble do ogrodu

Jakie meble wybrać, aby ogrody nowoczesne zyskały wspaniały charakter?

Szukając inspiracji na nasz przydomowy ogród nie sposób pominąć propozycje doświadczonych architektów, którzy proponują na innowacyjne rozwiązania i nowoczesny design. Wypełnienie ogrodu nowoczesnymi przedmiotami i technologiami wpłynie pozytywnie na nas samych i otoczenie domu. Umiejętnie zaaranżowany ogród stanie się także ulubionym miejscem wszystkich domowników. Od czego zacząć? (więcej…)

Meble technorattanowe na tarasie i w ogrodzie?

Meble technorattanowe podbijają serca Polaków – kupowane są zarówno przez właścicieli dużych ogrodów, jak i niewielkich ogródków, tarasów czy balkonów. Różnorodność konkretnych elementów w kolekcjach sprawia, że możliwe jest dobranie idealnego mebla dopasowanego do potrzeb danego klienta. CO warto wiedzieć o meblach dostępnych w sklepach internetowych? (więcej…)

Wiosenne inspiracje i pasujące do nich meble ogrodowe

Wiosna w pełnym rozkwicie. Świat ogrodowy staje się wielokolorowy i wielowymiarowy. W takim miejscu można się zakochać, dosłownie i w przenośni. Ale jak taki wiosenny ogród zjawiskowo umeblować? Już odpowiadamy! Oto meble ogrodowe, które nie tylko na wiosnę zaczarują rozmaite zakątki, altanki, zakamarki, tarasy widokowe czy kamienne placyki. (więcej…)

Stół tekowy w nowoczesnej odsłonie

Przedmioty wykonane z naturalnych materiałów to rzeczy wyjątkowo pożądane. Zwłaszcza gdy zrobiono je ręcznie, a wcześniej pomysłowo zaprojektowano. Dosyć mamy plastikowego świata, w którym wszystko się powtarza i jest jednolite oraz nieciekawe. Dlatego kierujemy się tak chętnie ku rzeczom, które nawiązują do wspaniałej tradycji sztuki użytkowej i rzemiosła w najlepszym wydaniu. Przykładem takich przedmiotów są stoły tekowe, które stawiamy na naszych werandach, tarasach, ale także we wnętrzach. (więcej…)

Rośliny płożące – pomysłowo i ładnie w ogrodzie

Dla wielu osób ogród to po prostu ich królestwo. Takie miejsce, o które dbają i które wciąż urozmaicają na wiele sposobów. Piękno ogrodów traktujemy często jako wyraz tego, co nam w duszy gra. Tworzymy ogrody niczym dzieła sztuki, żeby wyrazić nas samych i nasze wizje, które miewają  najróżniejszy charakter. Niektóre ogrody przypominają starodawne pogranicza lasów i wiejskich chatek, inne górskie doliny i zbocza z małym schroniskiem w tle, jeszcze inne przeobrażają się w postindustrialne tereny spotkania sztuki z naturą. (więcej…)

Czym kierować się podczas zakupu mebli ogrodowych?

Zakup mebli ogrodowych to inwestycja na lata – tak przynajmniej wydaje nam się, kiedy decydujemy się na konkretny model. Niestety, czas szybko weryfikuje nasze wybory i często okazuje się, że komplet kawowy, który miał służyć przez lata, po dwóch sezonach nadaje się do wymiany. Czym kierować się podczas zakupu mebli do ogrodu, aby przez lata cieszyć się piękną i funkcjonalną przestrzenią? (więcej…)