Rośliny płożące – pomysłowo i ładnie w ogrodzie

Dla wielu osób ogród to po prostu ich królestwo. Takie miejsce, o które dbają i które wciąż urozmaicają na wiele sposobów. Piękno ogrodów traktujemy często jako wyraz tego, co nam w duszy gra. Tworzymy ogrody niczym dzieła sztuki, żeby wyrazić nas samych i nasze wizje, które miewają  najróżniejszy charakter. Niektóre ogrody przypominają starodawne pogranicza lasów i wiejskich chatek, inne górskie doliny i zbocza z małym schroniskiem w tle, jeszcze inne przeobrażają się w postindustrialne tereny spotkania sztuki z naturą.

Rośliny płożące do ogrodów w rożnym stylu

Jeśli troszczymy się o nasz ogród i każdy jego kawałek ma dla nas ogromne znacznie, jak i wtedy, gdy chcemy zaoszczędzić czas przeznaczony na pielęgnację ogrodu, to warto zdecydować się na rośliny płożące. Doskonale zastąpią one monotonny trawnik i pozwolą nam stworzyć interesującą kompozycję poziomą. Zaskakującą także od strony kolorystycznej, bo przecież już wśród samych jałowców odnajdziemy bogactwo barw i odcieni.

Jałowcowy dywan to piękna rama, dla obrazka stworzonego przez aluminiowe czy technorattanowe meble ogrodowe. Zarówno nowoczesne i ekskluzywne zestawy ogrodowe jak i wykonane własnoręcznie meble drewniane w stylu rustykalnym zaprezentują się interesująco w otoczeniu jałowcowego dywanu. Piękne kompozycje stworzą się poniekąd same i z czasem nabiorą jeszcze wdzięku.

Rośliny płożące – praktyczne i estetyczne

Jeśli ktoś nie lubi kosić trawnika czy po prostu wciąż brakuje mu na to czasu, to posadzenie roślin płożących rozwiąże jego ogrodowe dylematy. Efektowny ogród nie będzie wymagał od nas większego wysiłku, gdy zdecydujemy się na zielonkawe czy żółte jałowce lub widowiskowy berberys. Połączymy w ten sposób przyjemne z pożytecznym – estetykę ogrodu z naszą wygodą.