Stół tekowy w nowoczesnej odsłonie

Przedmioty wykonane z naturalnych materiałów to rzeczy wyjątkowo pożądane. Zwłaszcza gdy zrobiono je ręcznie, a wcześniej pomysłowo zaprojektowano. Dosyć mamy plastikowego świata, w którym wszystko się powtarza i jest jednolite oraz nieciekawe. Dlatego kierujemy się tak chętnie ku rzeczom, które nawiązują do wspaniałej tradycji sztuki użytkowej i rzemiosła w najlepszym wydaniu. Przykładem takich przedmiotów są stoły tekowe, które stawiamy na naszych werandach, tarasach, ale także we wnętrzach.

Stoły tekowe do domu i do ogrodu

Nietuzinkowe stoły tekowe to meble tworzone z myślą o przestrzeni ogrodu. Idealnie umeblują one zacisze pod różaną pergolą czy rustykalną altankę. Zjawiskowo zaprezentują się na tle łąki kwietnej. Z fotelami czy krzesłami rattanowymi stworzą urokliwy zestaw, doskonały na taras czy na patio. Świetnie uzupełnią meble ogrodowe technorattan.

Jednak stoły tekowe coraz częściej ustawiamy także w pomieszczeniach. Nic dziwnego, bo zachęcają one do tworzenia intrygujących aranżacji. Tych naturalistycznych czy rustykalnych. Ale również awangardowych, utrzymanych w duchu sztuki postmodernistycznej. Nad wyraz oryginalnie wyglądać będzie stół tekowy w postindustrialnej przestrzeni loftu. Natomiast w kuchni wystylizowanej w kierunku skandynawskim wyglądać będzie wprost czarująco.

Konkretne stoły

Stoły tekowe charakteryzują się nie tylko świetną prezentacją, lecz również są solidne i praktyczne. Jeśli poszukujemy konkretnego modelu, to odnajdziemy go z pewnością w Garden Space, gdzie prezentuje się okrągły stół ogrodowy teak Bordeaux, prosty stół teak Nimes, stół teak Lyon ze skrzyżowanymi nogami.

Stołowe dekoracje

Stoły tekowe są tak ładne, że nie warto zasłaniać ich żadnym obrusem. Stanowią najlepszą podstawę dla romantycznych dekoracji. Obiad podany na takim stole nie wymaga wielkich starań od strony samej prezentacji. Wystarcza świeże kwiaty w szklanym lub ceramicznym wazonie. Do tego proste świeczniki lub lampiony z rattanu i urzekająca dekoracja stołu jest gotowa.

-escobar.com 548.org pulications.org