Czy kuchnia musi być nudna i przewidywalna?

Aranżacją i wyposażeniem kuchni chcemy się zająć zawsze w pierwszej kolejności podczas urządzania mieszkania czy jego generalnego remontu. Pomieszczenie to bowiem zazwyczaj zajmuje najwięcej czasu i nakładów finansowych. Czy jednak skazani jesteśmy na nudę? Niekoniecznie – projektanci wnętrz przekonują, że kuchnia może być funkcjonalna i nietuzinkowa! Wystarczy odrobina fantazji!

Wymierz dokładnie pomieszczenie i określ słabe punkty!

Zanim zaczniemy wybierać interesujące nas meble kuchenne powinniśmy dokładnie wymierzyć pomieszczenie kuchni i zastanowić się, jakie są jego słabe punkty. Najczęściej będzie to skos lub też wnęka. Nie warto się jednak martwić – takie elementy bez trudu możemy wypełnić czy ciekawie zaaranżować. Jeśli kuchnia ma nietypowe wymiary, np. jest wąska i długa, dobrym pomysłem będą meble kuchenne na wymiar. Dzięki nim uda nam się w pełni wykorzystać możliwości pomieszczenia i stworzyć odpowiednią ilość miejsc do przechowywania. Zaletą mebli kuchennych na wymiar jest możliwość projektowania szafek stojących czy wiszących o nietypowych rozmiarach, np. bardzo wąskich. Pozwolą one na pełne wykorzystanie niewielkich przestrzeni pomiędzy ścianami a meblami. Ciekawe aranżacje i propozycje związane z urządzaniem kuchni zaproponuje nam firma  torusmeble.pl.

Jak sprawić, aby kuchnia nabrała nietuzinkowego charakteru?

Nadanie kuchni ciekawego wyglądu nie jest trudne – wystarczy postawić na oryginalne dodatki codziennego użytku oraz interesującą aranżację okna. Szczególnie to ostatnie bywa problematyczne dla właścicieli mieszkań. Najczęściej stosowane firanki zdecydowanie nie pasują do nowoczesnych kuchni. Zamiast nich warto wykorzystać klasyczne rolet zaciągane z dołu i z góry. Są one dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej.