Czy warto inwestować w lite drewno?

Lite drewno to materiał cieszący się olbrzymim zainteresowaniem – kojarzone jest ono przede wszystkim z magnackimi domami i szlacheckimi dworkami. Wiele zabytkowych mebli tego typu przetrwało do dzisiaj i zdobią liczne muzea. Pomimo względnie wysokiej ceny coraz więcej osób decyduje się na lite drewno. Czy jest to dobra inwestycja? Zdecydowanie tak!

Poznaj zalety litego drewna!

Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków drzew jak buk, dąb, sosna. Dzięki temu producenci są w stanie uzyskać szeroką gamę kolorystyczną, a klienci: większy wybór. Lite drewno cenione jest przede wszystkim z względu na swoja wysoką odporność na uszkodzenia, wnikanie brudu, ścieranie. Wszystko za sprawą odpowiedniej selekcji samych drzew i konserwacji. Drewno jest sortowane: odrzucane są bele ze skazami czy pęknięciami. Kolejno drewno musi zostać odpowiednio wysuszone. – wszystkie te procesy składają się finalnie na doskonałej jakości produkt.

Jakie meble tworzone są z litego drewna?

Lite drewno daje sporą dowolność w tworzeniu mebli. Poza łóżkami drewnianymi (nierzadko z pięknymi zdobieniami, zagłówkami czy komorami wewnętrznymi) warto także wymienić szafki nocne, piękne toaletki o nowoczesnym designie czy też szafy tworzone na wymiar.

 

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

 

https://beesafe.pl/porady/mandat-za-jazde-buspasem/ Industrialna półka typu loft do łazienki zobacz