Dekoracja wnętrz

Aranżacja wnętrza uwzględnia nie tylko wykończenie i umeblowanie, ale również elementy dekoracyjne. Oczywiście potrzebna jest równowaga, zwłaszcza przesada w dekoracji wnętrz jest niewskazana. Bardzo ciekawe dekoracje można stosować na ścianie, dostępne są dekoracje wykonywane technika druku na różnych materiałach.

Najbardziej spektakularna dekoracją ścienną są fototapety drukowane na wymiar. Sposób wytwarzania fototapety drukowanej na zamówienie pozwala na swobodną kompozycję i kadrowanie zdjęcia przeznaczonego do wydruku. Zazwyczaj są to zdjęcia doskonalej jakości z bazy udostępnianej przez specjalne portale, ale jest możliwość wydrukowania fototapety z własnego zdjęcia. Fototapeta drukowana na zamówienie to bardzo wartościowa dekoracja o najwyższej jakości. Nasycone barwy, fotograficzna jakość wydruku na doskonałym papierze – to wszystko sprawi, że będzie nas cieszyć przez wiele lat. Tym bardziej trzeba się przyłożyć do wyboru odpowiedniego motywu, czyli zdjęcia.

Duże wymiary fototapety to może być wada, bardzo uciążliwa w przypadku drukowania ze zdjęć o żywych kolorach. Lepiej wówczas drukować zdjęcia na płótnie, czyli po prostu obrazy drukowane powlekanym płótnie. Technologia wytwarzania jest podobna, ale obrazy otrzymujemy gotowe do wydruku. Obrazy są mniejsze, więc także mniej ingerują w wystrój wnętrza, są dekoracją uzupełniająca.