Nowoczesna sypialnia – jakie łóżko wybrać?

Dla wielu osób kupno nowego łóżka wiąże się przede wszystkim ze sporym wyzwaniem: obecnie ilość ofert topowych producentów mebli sprawia, że ciężko nam szybko podjąć konkretną decyzję. Aby zakupy nie zajęły nam kilku tygodni warto przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki rodzaj łóżka okaże się najlepszy dla nas?

Łóżko z drewna czy z płyt meblowych?

Poszukując idealnego łóżka z pewnością powinniśmy zastanowić się nad jego rozmiarami, rodzajem (jednoosobowe, dwuosobowe), materiałem z którego zostało wykonane. Szczególnie ten ostatni parametr jest niezwykle ważne – łóżka obecnie tworzone są głównie z litego drewna lub desek drewnianych. Różnią się one odpornością na uszkodzenia, ścieranie, swoim ciężarem oraz ceną. Jeśli naszym marzeniem jest nowoczesna sypialnia warto postawić na łóżko o prostej bryle. Osoby poszukujące dodatkowego miejsca z pewnością powinny zdecydować się na łóżko z dodatkowymi komorami wewnątrz. Ten patent pozwoli na przechowywanie ubrań sezonowych, przedmiotów wykorzystywanych okazjonalnie, pościeli, zabawek. Nowoczesna sypialnia nie obędzie się również bez szafek nocnych oraz komód lub szafy, w których przechowywanie będą nasze ubrania.

Jeśli zależy nam, aby nasza nowoczesna sypialnia zyskała wyjątkowy charakter, dobrym pomysłem jest wykorzystanie łóżek z dodatkowymi zagłówkami. Ozdoba taka z pewnością odmieni każde wnętrze. Dodatkowo dzięki temu czytanie wieczorami będzie jeszcze przyjemniejsze! Tapicerowane zagłówki nie mechacą się i nie ścierają.
Innym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie łóżka z wysuwanymi szufladami, które nie tylko pozwoli przechowywać ubrania w wewnętrznych komorach, ale też nie będzie sprawiało problemu z koniecznością podnoszenia stelaża – wystarczy wysunąć szufladę za rączkę!
Sypialnię warto uzupełnić także odpowiednim oświetleniem, np. niewielkimi lampkami nowymi.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl