Wygodne siedziska – jak zapewnić sobie komfort?

Projektanci mebli przechodzą sami siebie w poszukiwaniu nowych i oryginalnych mebli, dedykowanych do salonów, pokojów zabaw czy pokojów dziennych. Również Polacy mają coraz wyższe wymagania – pragniemy, aby meble w naszych mieszkaniach były eleganckie, funkcjonalne, oryginalne, ale też w dobrej cenie. Okazuje się, że połączenie tych cech nie jest takie trudne!

Pufki do zadań specjalnych!

Jednym z najciekawszych pomysłów ostatnich lat są pufy z granulatem w środku. Taka pufa sprzedawana jest zazwyczaj w rozmiarach XXL, dzięki czemu można na niej siedzieć, ale również… leżeć! Jak zbudowana jest tego rodzaju pufa? Składa się ona zazwyczaj z dwóch warstw – wewnętrzny worek z miękkim i elastycznym granulacie umieszczony jest w dodatkowej powłoce, która stanowi wierzchnią część siedziska. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed przypadkowym wysypaniem się granulatu w razie przetarcia pufki. Warto zwrócić uwagę na sam granulat – niewielka średnica sprawia, że siedzisko elastycznie dopasowuje się do kształtu naszego ciała, a my sami możemy przybrać najwygodniejszą pozycję.

Gdzie sprawdzą się pufki z granulatem? Z pewnością będą idealnym dopełnieniem pokojów zabaw, ale też pokojów dzieci, pokojów dziennych.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl