Jakie łóżka drewniane znajdziemy w sklepach?

Poszukiwania łóżka każdy z nas powinien zacząć od zastanowienia się, jakie są nasze oczekiwania. Dla jednych najważniejsza będzie niska cena, dla innych konkretne materiały. Poszukując mebla idealnego pamiętajmy o dużym zróżnicowaniu producentów i nie spieszmy się z decyzją – gdyż może ona zaważyć również na naszym zdrowiu! Jak kupować łóżko z głową?

Łóżka drewniane, łóżka z desek meblowych…

Podstawowym zagadnieniem podczas kupna będzie to, z jakiego materiału mebel jest wykonany. Obecnie najczęściej stosowane są deski meblowe, które są tanie i stosunkowo odporne na uszkodzenia. Meble takie są podatne jednak na zarysowania, wnikanie brudu. Drugim materiałem jest lite drewno. Lite drewno jest tworzywem o dużej gęstości, przez co posiada dużą odporność na zarysowania, odkształcenia, wnikanie brudu czy wilgoci. Do stolarstwa wybierane są jedynie bele bez skaz czy sęków, konieczne jest również dokładne osuszenie drewna – trwa to kilka tygodni w specjalnych magazynach. Łóżka drewniane oferowane przez producentów tworzone są zgodnie z najnowszymi trendami, jednak bez trudu znajdziemy również te, które wyglądem przypominają klasyczne, wielkie łoża. Klienci mogą także liczyć na możliwość wykonania konkretnego modelu na zamówienie.

Dodatkowe atuty łóżek drewnianych

Łóżko drewniane oparte na ramie wymaga kupna materaca. Dzięki temu sami możemy zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa czy też o komfort naszego wypoczynku. W sklepach znajdziemy setki modeli materaców, wśród nich piankowe, kieszeniowe, warstwowe. Przyjrzyjmy się im z bliska i zadecydujmy o twardości materaca. Druga rzecz to wewnętrzne komory łóżka – większość producentów oferuje je jako miejsce na schowanie pościeli czy dodatkowy schowek. Takie komory sprawdzają się w szczególności w mieszkaniach blokowych, gdzie brak jest dużej przestrzeni.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl